Блага цивілізації: водопровід, каналізація, центральне опалення – всі вони дійшли поки не до всіх споживачів.

В першу чергу це стосується жителів невеликих селищ, знову забудовуються територій, та й не кожен приватний сектор великого міста може похвалитися наявністю розвиненої мережі комунікацій. Хоча справа йде не дуже катастрофічно. Трохи поміркувавши і приклавши руки, можна облаштувати каналізацію самостійно.

Індивідуальна каналізація

Вибір місця під зливну яму

Вибираючи місце для герметичної або фільтраційної зливної ями, керуємося санітарно-технічними нормами: тридцять метрів від питного колодязя, п’ять-вісім метрів від червоної лінії, півтора метра від межі ділянки і багато інших умов. У кожному конкретному випадку свої вимоги. До ямі повинен бути вільний проїзд асенізаторської машини.

Для середньостатистичної сім’ї, що складається з трьох-чотирьох чоловік, достатній обсяг п’ять метрів кубічних.

Облаштування ями

Пристрій зливної ями починаємо з котловану, який враховує діаметр колодязя плюс дренажний шар по всьому периметру. Якщо слив виконується герметичний зі збірних залізобетонних елементів (накопичувальний) з регулярною відкачкою стоків, фільтруючі відстійники можна не передбачати. Глибина колодязя чотири метри – це три метрових кільця, а також плита перекриття, плюс горловина і оглядовий люк.

Якщо обрана схема з природною фільтрацією, то конструкція трохи складніше. Встановлюються два-три колодязя, з’єднані переливними трубами. Перші – накопичувачі з колоніями переробних бактерій, останній – фільтраційний. Оглядові кришки (люки) закриваються від дітей.

Останнім часом все частіше встановлюються каналізаційні системи зі штучною біоочистку стічних вод. Такий високотехнологічний підхід набагато ефективніше і для щільної забудови приватного сектора – це ідеальний варіант.

Очищення  стічних вод

Складна система повного очищення стічних вод – не примха, а життєва необхідність. Згодом набагато швидше, ніж Ви припускаєте, стоки досягнуто водоносних шарів, в такому випадку доведеться фільтрувати вже питну воду.