Вибір сантехніки базується на принципах функціональності, зовнішніх параметрах, механізмах кріплення і цінах. В сукупності всіх цих критеріїв і треба розбиратися, коли перед покупцем стоїть мета – купити добротний, недорогий і підходящий по висоті, формі, методам кріплення і зовнішньому дизайну унітаз. 

Унітази, представлені в магазинах, фахівці поділяють на 3 цінові сегменти:

  • Бюджетні унітази;
  • Сантехніка для середнього класу;
  • Сантехніка класу «люкс».

Більше половини вітчизняної сантехніки, а саме – 80% – складає продукція бюджетного виконання. Висловлювання про те, що вся українська сантехніка призначена для користувачів економ-класу, було б невірним. Основні причини низької ціни зводяться до відсутності митних зборів і мит, які платять іноземні постачальники при переїзді через кордон, що природним чином відбивається на ціні.

Основний клас вітчизняної продукції, що проходить контроль на відповідність якості еталону, задовольняє вимогам вітчизняної стандартизації. Крім вітчизняних унітазів, до класу бюджетної сантехніки відносяться і вироби, що надходять з Китаю. Громадські організації, підприємства охорони здоров’я, навчальні заклади, які здійснюють масові закупівлі, орієнтовані саме на ці поставки.

Сантехніка середнього класу поставляється на вітчизняний споживчий ринок з Фінляндії, Чехії, Польщі, Туреччини та Іспанії. Середній ціновий поріг цих виробів складає 150 – 250 доларів. Асортимент унітазів з Іспанії включає і товари за вищими цінами – до 400 доларів і вище.

Сантехніка категорії «Люкс» – це дорогі вироби, які імпортуються з Австрії, Швеції та Німеччини. У рейтингу виробників сантехнічних виробів ці країни-виробники впевнено лідирують на протязі декількох десятиліть. Середній ціновий поріг товарів санітарно-технічного призначення класу «люкс» становить від 300 до 550 доларів США. Ці вироби відрізняються кращими видами сировини, оригінальним дизайном і ексклюзивним виконанням.