Планкен представляє собою оздоблювальний матеріал, який виготовляється з різних порід дерев, але найбільш часто, за допомогою модрини.

Багато хто задається питанням, чому саме, з сибірської модрини? Відповідь буде простим, так як дана порода дерев має унікальні властивості, які передбачають оформлення статі не тільки всередині приміщень, а й на відкритому повітрі. Вибрати і придбати планки з різних порід дерев можна тут. Виготовляється планки за технологією, яка не передбачає з’єднання «шип-паз». Це є основною перевагою даного матеріалу.

Чому ж це важлива перевага?

Справа в тому, що матеріали, що виготовляються за технологією з’єднання «шип-паз» і використовуються для оздоблювальних робіт на відкритому просторі, піддаються зовнішнім впливам навколишнього середовища. Грамотні фахівці знають, що під такими впливами матеріал може розширюватися, а якби були з’єднання «шип-паз», то в їх стиках почалася деформація елементів підлоги.

На відміну від інших матеріалів, планки укладається внахлест. Причому відстань необхідно між елементами слід витримувати. За рахунок цього, якщо за допомогою планки оформляється фасад, то він може спокійно «дихати» і провітрюватися, так як деревина спокійно реагує на деякі природні явища.

Де використовується планкен?

В основному, такий матеріал використовується для оформлення фасадів будівель, особливо, якщо він виготовляється з модрини, властивості якої так унікальні. Крім цього, за допомогою планки можна облаштовувати паркани, зводити альтанки. Деякі любителі всього натурального, за допомогою планки здійснюють оздоблювальні роботи всередині приміщень, наприклад, стелі і стіни. Оскільки технологія виготовлення матеріалу заснована на виконання профілів різного типу, тобто можливість вибору їх для здійснення цікавого задуму дизайнерського рішення.

Способи монтажу

Існує два способи укладання. Це:

  • перший спосіб називається відкритим;
  • другий прихованим способом.

Найлегший спосіб – це перший. Він простий і менш витратний. Головне тут – це укласти планки на обрешітку. Однак тут є один негативний момент, видимість кріпильних елементів, і приховати їх не вдасться. Другий спосіб більш складніше і затратним. Однак тут не побачиш кріпильних деталей, ніж так і поширений такий спосіб монтажу планки.