Ванна кімната – це те приміщення, без якого немислима ні квартира, ні приватний будинок. Плануючи будівництво або проводячи ремонтні роботи, потрібно з особливою ретельністю планувати і продумувати, яка сантехніка підійде саме вашій ванній кімнаті.

Розглянемо основні критерії вибору:

1. Кількість квадратних метрів ванної кімнати. Слід чітко прораховувати, куди і який предмет сантехніки можна встановити. Якщо площа невелика, зручним варіантом стане душова кабіна замість ванни і компактний гарнітур умивальника зі стільницею. Також можна купити унітаз зі вбудованої раковиною.

2. Підтримка загального стилю кімнати і її функціональної наповненості. Якщо вже є певні предмети сантехніки, нові покупки бажано здійснювати, дотримуючись вже існуючих форм, кольорів в інтер’єрі. Якщо розміри приміщення дозволяють, то можна встановити і душову кабіну, і ванну.

3. З чого виконана сантехніка. Сучасні технології дозволяють використовувати найрізноманітніші матеріали для виробництва сантехніки. В основному застосовують: чавун, акрил, кераміку, фаянс. Знаючи особливості кожного з них, можна зробити правильний вибір сантехніки.

3.1 Чавун – це класика, і його популярність не знизилася і в наші дні. Відмінною рисою чавуну є дуже висока міцність і відносно недорога ціна.

3.2 Кераміка та фаянс. Теж дуже популярний варіант при виготовленні сантехніки. За такими виробами дуже легко доглядати, вони мають гарний зовнішній вигляд.

3.3 Акрил зовсім недавно з’явився на ринку сантехнічних виробів і з дуже великою швидкістю набирає популярність. Сприяє цьому відмінні споживчі якості, невелика вага і дуже красиве зовнішнє покриття.

4. Виробник і цінова категорія. Здійснюючи вибір сантехніки, не слід гнатися за дешевизною. Це не той вид товару, який можна і потрібно часто міняти. Слід пам’ятати, що купуючи сантехніку краще зупиняти свій вибір на перевірених виробників, які позитивно зарекомендували себе на ринку і де цінова категорія товару відповідає його якості.

Розглянемо варіанти вибору найпоширеніших предметів ванної кімнати: умивальника і унітазу.

1. Купуючи умивальник, потрібно заздалегідь продумати, де саме він буде встановлений. Від цього буде залежати його розміри. Сучасні виробники представляють масу варіантів умивальників виконаних за новітніми технологіями. Гарна ідея – придбати умивальник в комплекті з тумбою, яка зможе стати відмінним місцем зберігання різних потрібних речей.

2. Унітаз. На ринку представлені найрізноманітніші моделі за своєю конструкцією та якості. Найбільш прийнятний варіант – це унітаз в комплекті з бачком. Він компактний, його можна встановити навіть в невеликих приміщеннях, а різноманітність колірних відтінків підтримає будь-який інтер’єр.

Дотримуючись перерахованим вище правилам, ваш вибір сантехніки завжди буде безпрограшним.