Вітальня – це кімната сімейного дозвілля і дружніх зустрічей. Облаштовувати цю кімнату слід таким чином, щоб усім членам сім’ї було комфортно, а кожен метр площі використовувався функціонально. Вітальня може бути виконана в різному стилі, але стандартний набір меблів для основної кімнати всієї сім’ї залишається незмінним.

Які меблі повинні бути у вітальні?

Щоб ергономічно використовувати простір вітальні, керуйтеся правилом підбору меблів – в кімнаті обов’язково слід розмістити три елементи декору для створення комфорту:

  • М’які меблі – часто господарі віддають перевагу дивану і крісел. Якщо за площею зал не великий, то можна обмежиться тільки диваном або пуфами;
  • Кавовий столик – його ще часто називають «журнальним». Даний предмет меблів дозволить домочадцям зібратися ввечері у вітальні за чаюванням, настільною грою або іншим цікавим заняттям;
  • Стелажі і шафи – місце, де будуть зберігатися необхідні речі. Чим компактніше корпусні меблі, тим більше місця у мешканців для проведення в залі свого дозвілля.

Меблеві атрибути головної кімнати для всієї родини повинні бути витримані в одному стилі. Дизайнери радять віддати перевагу модульним моделям як м’якої, так і корпусних меблів. Модульні шафи і м’які комплекти вигідно виглядають в приміщенні будь-якої площі.

Вибирайте відповідні моделі для вітальні

Диван і крісла часто розміщують в одному з кутів кімнати, створюючи зону відпочинку за допомогою елементів м’яких меблів. Дизайнери також рекомендують при зонуванні розглядати варіант розстановки софи і пуфів по центру – модульний набір м’яких меблів в поєднанні з кавовим столиком створять зону відпочинку прямо посередині вітальні, дозволивши задіяти кути для розміщення стелажів, книжкових шаф, акваріума, квітів та інших елементів декору.

Журнальний столик повинен бути низьким і компактним. Особливо, якщо мова йде про невеликий за площею вітальні. Багато власників вибирають округлі столики на колесах, щоб було зручно переміщати меблі по кімнаті. Можна підібрати модель виключно в дереві, якщо стіл буде мобільним і постійно пересуватися по залу. Або ж віддати перевагу скляній або металевій стільниці – оригінальний атрибут вітальні підкреслить стиль приміщення.

Шафи і полиці слід підбирати відповідно до наявності вільного простору і речей, які потрібно розмістити. У невеликих віталень можна обмежиться декількома книжковими полицями і одним стелажем для зонування та розміщення фоторамок, книг, ваз та інших предметів – модульний комплект відмінно впишеться в будь-який інтер’єр. Якщо площа дозволяє, то можна вибрати кутову стінку або монолітний велика шафа в оригінальному оформленні, щоб прикрасити зал і укомплектувати всі речі в одне місце.

Додатково до вище перерахованого меблевому набору також можна додати тумбу під телевізор. Господарі часто кріплять ТВ на стіну, і відповідно потреба в підставці відсутня. Якщо телевізор не буде знаходиться в підвішеному положенні, то розгляньте варіант стелажу зі спеціальною нішею під ТВ або багатофункціональну тумбу з ящиками і полицями для зберігання дисків, альбомів, книг.

Окрему увагу приділіть кольорового оформлення – бажано віддати перевагу пастельним тонам під час обробки приміщення. Це дозволить використовувати в інтер’єрі меблі яскравих кольорів та інші декоративні елементи для створення контрасту.