Якість розпилу дерева в основному залежить від того, наскільки гостри в бензопили ланцюг. Згодом при пилянні збільшується навантаження на двигун, витрачається більше палива, виходять криві спили і нечіткі контури.

Це означає, що ланцюжок затупився. І тут у власника виникає питання: чи можна заточити його самостійно? У кожного господаря є інструменти, за допомогою яких можна своїми руками поправити головну деталь бензинової пилки. Існують кілька способів заточування ланцюга для бензопили.

Ознаки втрати гостроти

Коли ланцюг втратить гостроту, це стане відразу помітно:

 1. потрібно більше зусиль при пилянні;
 2. посилюється вібрація;
 3. кромки перестають блищати;
 4. з’являється дрібна тирса;
 5. на крайках утворюється іржа.

Якщо з’явилася хоч одна ознака, зверніть увагу на гостроту, ушкодження у вигляді сколів, тріщин, надлому. Краще робити огляд перед роботою або через два-три пиляння.

Способи заточення ланцюга

Щоб заточити своїми руками ланцюг на бензопилу, можна скористатися верстатом, якщо він є в господарстві, напилком або болгаркою. Круг для заточування ланцюга бензопили від ТМ DAUER можна придбати за посиланням.

Верстат

Електричні верстати застосовуються на виробництві або в сервісних центрах. Але стає все більше людей, у яких в господарстві з’явився верстат для власних потреб.

Незалежно від виробника, принцип роботи обладнання однаковий. Ланцюг розміщується в направляючої, розташованої на поворотному підставі. На підставі ж знаходиться фіксатор, який переміщається по горизонталі і тримає заточувальний зуб.

Напрямок електричного наждака можна регулювати щодо зуба. Також регулюється глибина занурення наждака. Всіма маніпуляціями керує оператор. Операція виконується на заточном колі.

Болгарка

Спосіб нерозповсюджений, тому що небезпечний. На першому етапі болгарка надійно затискається в лещатах. Після включення інструменту заточувати кромка притискається до поверхні диска, що обертається. Робота складна, оскільки кут заточки контролювати нелегко.

Ще один недолік – можна надрізати вушко кріплення, яке служить для з’єднання ланок. В результаті під час роботи бензопилою ланцюг порветься.

Напилок

Для того, щоб заточити ланцюг, можна скористатися напилками. Метод найбільш підходящий, так як має ряд переваг:

 • при роботі заточувальні дисками зуби можуть перегрітися, що призведе до зменшення експлуатаційних властивостей;
 • процес повністю контролюється;
 • при загостренні вручну підвищується ресурс ланцюга;
 • забезпечена безпека.

Крім того, якісний комплект інструментів швидко окупиться. Він компактний, легкий, зручний, не вимагає доступу до електромережі. До недоліків відносяться:

 • велика витрата часу;
 • додаток значних зусиль;
 • вихід з ладу неякісних інструментів.

Для отримання хорошого результату, зуби і обмежувачі обробляються рівномірно. Важливо витримувати кут кромки. Щоб нагострити ланцюжок, будуть потрібні:

 1. напилки круглий і плоский;
 2. лещата;
 3. струбцина або напрямна;
 4. калібр.

Для безпеки усі роботи виконуються в рукавичках.