Для виготовлення даного виду підлогового покриття використовується, як правило, дерево цінних порід.

Це дає ряд незаперечних переваг, однак, навіть такої якості матеріал має недолік. Через певний час підлогу скрипить.

З чим це пов’язано?

  • Механічні пошкодження. До них відносяться тріщини, відколи, пробої які можуть утворитися внаслідок великого навантаження або неналежного догляду.
  • Температурні чинники. Після закінчення певного часу, паркетна дошка всихає, що порушує цілісність полотна. Побутує помилкова думка, що подібний ризик виникає в разі використання вологої дошки. Це не так. Дерево є природним компонентом і схильне певної деформації в міру випаровування вологи в будь-якому випадку.
  • Неякісний монтаж. У момент укладання могли порушити пропорцій між стіною і самим підлогою.

З’ясувавши причини можна приступити до їх ліквідації.

Способи усунення

Ідеальним рішенням є повний демонтаж з виправленням помилок і повторної укладанням.

Часто подібна міра є неприйнятною власникам, так як вимагає звільнення підлогового покриття від меблів, вимагає багато часу, або з інших причин.

Для вищевказаного випадку існують методи позбутися від скрипу паркету, не розбираючи його:

  • Ефективно, але не тривалий час. Простір між підставою і покриттям шаром через тріщини заповнюється монтажною піною. Це додатково додасть пружність і стійкість до навантажень. Пізніше піна спресується і доведеться повторювати процедуру.
  • Спринцювання. Замість монтажної піни використовується рідкий склад воску і розчинника на водній основі. Вводиться через відколи за допомогою спринцівки, підійде і звичайний шприц.
  • Просто і надійно. Простір між паркетом і підставою заповнюється цементом. Для цього перфоратором проробляють отвори 1,5-2 см. Ще один варіант, отвори меншого розміру заповнити рідкими цвяхами.
  • Економічно і перевірено. Дерев’яні клини можуть дуже швидко усунути скрип, що виникає від дотику однієї паркетної плашки з іншими. На відстані 15-20 см вбивається клин. Надлишки над поверхнею зрізаються. Таким чином, можна обробити всю підлогу, або тільки проблемну ділянку.
  • Перевірка зазорів. Знімаємо плінтус і заміряють відстань від стіни до краю дерев’яної кладки. Ця величина повинна бути не менше 15 мм. Якщо зазор більше цього показника, необхідно обрізати, якщо менше, то ставляться розпірки. Після чого плінтус встановлюється назад.

Такими простими методами можна не тільки легко усунути скрип в підлогове покриття з паркету, але і зміцнити його, підвищивши термін експлуатації і комфорту.

Якщо у вас недостатньо досвіду, краще довірити роботу професіоналам. Попередньо визначте тип вашого паркету і поцікавтеся про методи вирішення проблеми в компанії, де ви купували цю продукцію.