Сьогодні, шпалери стали головним матеріалом для доповнення інтер’єру. Вони підійдуть як для дитячої, спальні, так і для вітальні. Мінус шпалер – їх не можна клеїти в місцях з підвищеною вологістю – у ванній.

Клеїти шпалери можна як на стінах, так і на стелі. Але, в більшості, застосовують шпалери для обклеювання стін. Щоб шпалери добре виглядали на стіні, їх треба правильно поклеїти.

Перш ніж приступити до обклеювання шпалер, треба зробити підготовчу роботу стіни. Для цього, з неї треба зірвати старі шпалери, або видалити фарбу. Стіни добре треба вимити чистою водою, щоб залишки старого клею не заважали правильному приклеювання шпалер. Після цього, проводять огляд стін на предмет наявності тріщин. Однак якщо тріщини або нерівності більш складного характеру, тоді застосовують гіпсокартон. Його кріплять щільно притиснутими до стін, за допомогою профілів. Після чого, на нього можна клеїти шпалери.

Після того як усунули нерівності поверхні і інші дефекти, треба зробити ґрунтовку стін. Гарантують стіни в два етапи, щоб вони добре просочилися речовиною.

Як тільки зробили підготовчі роботи, треба в приміщенні вимити підлогу, щоб було куди класти лист шпалер.

Тепер треба розчинити клей відповідно до інструкції на упаковці, і залишити його настоятися кілька хвилин. Поки клей буде настоюватися, за цей час можна виміряти висоту стіни, і нарізати шпалери. Потім, за допомогою щітки, клей наносять на стіну і на шпалери. Після чого лист шпалер приклеюють до стіни. Додатково по поверхні проводять ганчіркою, щоб випустити повітря.

Пам’ятайте, що не у всіх видах шпалер клей наносять і на стіну, і на шпалери. Якщо шпалери вінілові, тоді клей треба наносити тільки на стіну, і приклеювати лист шпалер.

Клеїти шпалери треба за годинниковою стрілкою починаючи від вікна, або від дверного отвору. Це необхідно, щоб не було видно стиків.

Особливо важливо під час обклеювання шпалер стежити за температурою в приміщенні. Не повинно бути ні протягів нічого. Така температура повинна підтримуватися поки повністю не висохне клей. Якщо будуть протяги, то шпалери можуть відклеїтися.