Зараз на ринку будівельних товарів справжній достаток різних матеріалів для покриття підлоги – паркет, ковролін, лінолеум і, звичайно ж, ламінат.

Всі ці матеріали відрізняються між собою своїми властивостями, вартістю і терміном експлуатації. Велике значення має складність укладання кожного виду підлогового покриття, і можливо самостійно якісно укласти його.

Одним з матеріалів, які є одним з найкращих варіантів в плані співвідношення якості і ціни, є ламінат. Цей вид покриття для підлоги відрізняється відносно невисокою вартістю, більшою розмаїтістю пропонованих кольорів та фактур, а також екологічною чистотою і повною безпекою навіть для дітей наймолодшого віку.

Великою популярністю користуються ламіновані поверхні, що імітують структуру натурального каменю або виконані, так би мовити, “під плитку”. Забарвлення і фактура ламінату залежить від ряду факторів. В першу чергу, це стосується паперу, використаної при його виготовленні, і типу смоли, якою він покритий.

Ламинатное покриття може також імітувати паркет, паркетну дошку, дерев’яна підлога і звичайний лінолеум. Виробниками випускається ламінат різної якості і рівня міцності (що визначається класами). Принципово цей вид підлогового покриття ділиться на два класи – комерційний і домашній клас. Ці класи відрізняються своїми характеристиками.

Ламінат комерційного класу є більш міцним, в порівнянні з виробами домашнього класса.Однако і вартість першого трохи вище. Ламинатное покриття домашнього класу більш популярно і поширене, ніж комерційний клас ламінату.

Для покриття підлог в приватному будинку або квартирі краще використовувати саме ламінат домашнього класу. Оптимально з цією метою використовувати покриття з маркуванням 33. В принципі, можна застосовувати і ламінат з маркуванням 31 і 32, однак треба враховувати, що його ізностойкость трохи нижче.