Деякі люди проводять багато часу за комп’ютером, іноді до 20 годин на добу. І не багато хто замислюється, як слід грамотно і правильно організувати своє комфортне робоче місце.

Неорганізоване правильно робоче місце відбувається через недогляд користувача, а це тягне за собою серйозні проблеми.

Виробники офісних меблів випускають 2 види комп’ютерних столів:

  • стійки, в яких близько один до одного розташовуються все комп’ютерне приладдя;
  • столи, у яких вільно стоїть комп’ютер і залишається досить місця для паперової роботи.

Стійка для комп’ютера та іншого обладнання – це підставка для монітора, місце для системного блоку, висувна панель для клавіатури, зона для принтера, навісна полиця, можна буде на якій розмістити трохи книг або документів. Безсумнівний плюс такої стійки – це її компактність, враховуючи традиційно невеликі габарити квартири. Крім того, всі комп’ютерні аксесуари розміщені близько один до одного. Втім, і тут можна знайти деякі мінуси. Та ж клавіатурна висувна панель: далеко не кожному така конструкція припаде до душі.

Комп’ютерний стіл – це не легка стійка, з якої може посипатися все, включаючи монітор і принтер. У ньому передбачено той же, що і в стійці, місця для складових частин комп’ютера і рухається панель для клавіатури. Але і тут є свої мінуси. У гонитві за зовнішнім дизайном деякі виробники забувають про людський фактор. Г-подібна форма столу є не завжди зручною для пози людини.

Спочатку здається, що комп’ютерна меблі часом не завжди зручна і практична в використанні, але це відбувається не через низьку якість продукції, вже повірте, а швидше за все через те, що меблі використовується не за призначенням.

Одвічне питання «що робити?». Дає кілька варіантів відповіді. При виборі комп’ютерного столу звертайте увагу на його працездатну зону. Є ближня зона обхвату і далека. Перша характеризується такою, при якій ви зможете все дістати з притиснутим до тулуба ліктем, а друга – все є на відстані витягнутої руки.

Що стосується монітора, скажемо наступне: монітор повинен знаходитися саме попереду людини, а не в кутку і збоку. Повинно бути перед монітором предостатньо вільного місця, так як близько сидіти до екрану шкідливо для здоров’я і на вільному просторі можуть перебувати потрібні вам книги або документи.

Виробники з кожним разом вдосконалять свою продукцію, і вона стає більш якісною, солідної і стильною. Є моделі, у яких клавіатура, різні робочі документи, телефон, все знаходиться в зоні досяжності, і людина докладає мінімум зусиль для того, щоб щось дістати. З столом додатково доставляються пристінні полки.

Додатково зі столами поставляються тумбочки, полки, тумбочки з висувними ящиками, стелажі, шафи, настінні полки.