По конфігурації і площі ванні кімнати у всіх будинках відрізняються, деякі влаштовані таким чином, що мають ніші, які прекрасно заповнюються душовою.

Не завжди ніша має стандартні розміри для готової кабіни, тому її доводиться робити від початку і до кінця самостійно.

Види і конструкції

При влаштуванні кабінки своїми руками досить провести воду і правильно зробити її відведення, посиливши при цьому бетонну основу і провівши роботи з герметизації поверхні. Далі необхідно вирішити питання з огорожею, щоб краплі від душа не заливали все простір ванної. Найприйнятнішим і естетичним варіантом вважається душова перегородка в нішу зі скла, яка не загороджує світловий потік і не ускладнює кімнату.

Перегородки можуть бути:

  • з орними;
  • розсувний;
  • що складається дверима.

Конфігурація залежить від площі, де встановлюється душова.

Якщо дозволяє місце, то орні конструкція буде прийнятним варіантом.

Для економії простору розсувні двері в перегородці дозволять не тільки економити місце, але і візуально розширити його.

Складні конструкції так само хороші в невеликих приміщеннях, але менш надійні в експлуатації.

Монтажні роботи

Для правильного і надійного кріплення скляної перегородки важливо підібрати фурнітуру і встановити металеву рамку для можливості утримувати конструкцію. Скло для перегородки застосовують загартоване товщиною не менше 70 мм, тому необхідно звертати увагу на несучу здатність конструкції.

По краях ніші зміцните металеві напрямні, до яких пізніше прикріпіть навіси для перегородки та двері. Якщо передбачається розсувні конструкція, то необхідно встановити ковзаючі рейки на підлогу або стелю ванної кімнати.

Кріплення скла без металевої обв’язки ненадійний, що може привести до неприємних наслідків.

Особливості

При заповненні вільної ніші необхідно дотримуватися правил збереження інтер’єрного стилю, щоб ванна кімната була єдиним цілим з душовою. Тому в залежності від дизайну, сміливо повторюйте в скляній перегородці елементи декору, змінюючи колір або застосовуючи спеціальні плівки для скла, які вигідно підкреслять стиль.