В офісі більшість з нас проводить більшу частину доби і доведено, що продуктивність виконання обов’язків персоналу безпосередньо залежить від комфорту робочого місця. Тому до комплектації кабінету варто поставитися з усією серйозністю. Вибір меблів для офісу – завдання непросте. Важливо, щоб обстановка була не тільки стильною, але і практичною, функціональною.

Тонкощів вибору досить багато і саме стадія визначення є однією з найскладніших. Предмети інтер’єру для кабінету відрізняються від домашніх гарнітурів і, відповідно, критерії оцінки теж інші. Що потрібно знати, замовляючи офісні меблі? Існує кілька характеристик, які варто брати до уваги в першу чергу.

Необхідні предмети

Офіс важливо обставити максимально комфортно. У ньому має бути все, що може знадобитися для виконання професійних обов’язків фахівця. В першу чергу це укомплектоване робоче місце. З обов’язкових предметів:

  • стіл з висувними ящиками;
  • стілець або крісло з регулюваннями;
  • стелажі або шафи для документації;
  • тумба під оргтехніку.

Крім цього, потрібно передбачити меблі для відвідувачів. Нерідко і в кабінетах начальників, прийомних або загальних офісах є дивани, крісла, де можна вести переговори або запропонувати візитерам присісти. Найчастіше в інтер’єрі можна зустріти великі столи для нарад. Розміщення їх в загальному офісі або кабінеті начальника вельми популярна тенденція серед дизайнерів. Зазвичай вони укомплектовані стільцями за кількістю посадкових місць за самою стільницею.

Особливості вибору

Офісні меблі в першу чергу повинна бути функціональною і зручною. Важливо підібрати оздоблення в єдиній концепції, щоб всі предмети гармоніювали один з одним. Однак варто бути обережним з визначенням стилю оформлення.

Офісні меблі потрібно вибирати в стриманому і лаконічному дизайні. По-перше, тому що таке оздоблення, по суті, універсально і ніколи не вийде з моди. По-друге, відсутність екстраординарних акцентів не відволікатиме увагу, дратувати. По-третє, офісний інтер’єр в стриманому стилі налаштовує на робочий лад, допомагає концентруватися, чому продуктивність роботи підвищується. Однак на цьому особливості вибору не закінчуються. Існує ряд правил, яким повинні відповідати предмети інтер’єру кабінету:

  • Оформлення має відповідати корпоративному стилю організацію. Якщо логотип виконаний в певній колірній гамі, то її потрібно враховувати при комплектації офісу.
  • Вибирати потрібно якісні і добротні вироби. Бюджетні набори офісних меблів часто не відповідають вимогам щодо якості та міцності. Варто розуміти, що такі предмети будуть експлуатуватися активно і на постійній основі, не виключено вплив негативних чинників – вологи, УФ-променів.
  • Важливо підібрати ергономічну обстановку. Тобто предмети інтер’єру повинні займати мінімум корисного вільного простору, але при цьому бути максимально функціональними.

Крім того, вибирати найкраще готові офісні групи або гарнітури. Купувати меблі окремо невигідно, це може спричинити більше витрат і проблем з підбором за кольором, стилем або габаритам.

Важливі вимоги

Крім стильового відповідності, міцності і функціональності, офісні меблі варто вибирати з урахуванням матеріалів і екологічності. Віддавати перевагу потрібно продукції з масиву дерева або деревно-стружкових плит – МДФ, ДСП. Натуральна сировина виглядає дорого і здатне прослужити десятиліттями. Однак вартість товарів з дерева дуже висока і часто такі меблі роблять виключно на замовлення. Корпусні предмети інтер’єру з плит – вигідна альтернатива масиву. Такі матеріали в рази доступніше, більш практичні, невибагливі до догляду та умов змістів. Найчастіше меблі для офісу виробляють саме з МДФ або ДСП.

Важливо звернути увагу на екологічність і безпеку товарів. Вироби, покриті токсичними ЛФМ, в закритому просторі будуть виділяти в повітря шкідливі сполуки. Наслідком може стати серйозна алергія співробітників, аж до астми. Щоб не допускати таких ризиків, найкраще купувати столи, крісла та стелажі у перевірених виробників і постачальників.