При підготовці квартири або будинку до ремонту, багато хто замислюється про косметичний ремонт, який необхідний для стін і стель. Багато хто не любить наклеювання шпалер, і тому фарбування стін стає одним з ключових рішень.

Сьогодні продаються в магазинах різне безліч видів фарб, що мають різний склад, а найголовніше колірні рішення, які можна поєднувати, комбінувати, або фарбувати в яскравий однотонний або спокійний бежевий кольори і насолоджуватися красою стилю.

Порада! Завжди наносите фарбу на рівну стіну для естетичного, зовнішнього вигляду, тому попередньо вичистіть стіну від пилу, нерівностей, старих шпалер. Проведіть шпаклювання стін під фарбування, дайте висохнути, потім вирівняйте структуру стін спеціальними роботами, потім проводите фарбування. Гарний, рівний колір стін забезпечить тільки ідеально гладка стіна.

Структурне фарбування стін залежить від якості фарби, тому що завдяки цій структурі фактурна або структурна фарба (лакофарбовий матеріал). Фішка структурної фарби полягає в її в’язкості і в залежності від виробника, вона може відрізнятися. Від в’язкості залежить використання робочих інструментів, наприклад, вибрати валик, шпатель, або їх поєднувати при фарбуванні. Головне, що потрібно для фарбування ідеальна, підготовлена ​​до фарбування стіна.

Види фарб для стін

Переваги водоемульсійної фарби

Найпопулярніші і затребувані, це водоемульсійні фарби, вироблені на базі такої сировини, як поливинилацетат, відомий в народі, як ПВА. Фарба володіє значними перевагами і полюбилася багатьом покупцям, наприклад, добре наноситься, дає рівний колір, її не розмазує, тому що вона дуже щільна, але не настільки, щоб закупорити стіни. Оскільки дана фарба при нанесенні пропускає водяну пару, стіна має можливість «дихати». Підходить для колеровки будь-яким кольором. Змішування з кольором відбувається дуже якісне, без розлучень і відтінків непотрібного кольору. Кольори виходять насичені, яскраві і бездоганні. Також у даній фарби є значна перевага, це доступна ціна, яка є найголовнішим фактором при покупці.

Недоліки водоемульсійної фарби

Фарба не має стійкість до подряпин, абразивного впливу, е дозволяє приховати недоліки і нерівності стіни, тому стіна повинна бути підготовленою. Фарба боїться вологості, досить швидко брудниться.

Переваги водно-дисперсійних силіконових фарб

Водно-дисперсійні силіконові фарби завоювали купівельний інтерес за рахунок того, що володіють бездоганними властивостями. Вони володіють легкістю при нанесенні, функціональні, можуть приховати невеликі відколи до 2 мм. Колір після нанесення не вицвітає, фарба не боїться води. Стіни, покриті водно-дисперсійної силіконової фарбою можна мити, витирати вологою ганчіркою від пилу і забруднень. Крім цього, дана фарба не вимагає ідеальної поверхні стін, можна наносити її на стіну, яка ретельно не правильно відрегульована. Фарба використовується, як для внутрішньої обробки приміщень, так і зовнішньої, оскільки має стійкість до ультрафіолетових променів.

Недоліки водно-дисперсійних силіконових фарб

Водно-дисперсійна, силіконова фарба не має недоліків за властивостями, крім одного, високу вартість. Це одна з найдорожчих фарб на ринку продажів, тому їх популярність не така висока, тому що висока вартість є головним чинником при покупці, адже часто стіни фарбують щорічно, змінюють кольору під настрій і тому придбання дорогого барвника не завжди ефективно для сімейного бюджету. Але, якщо вам потрібна тривала «носка» фарби, наприклад, на кухні, купуйте саме водно-дисперсійні силіконову фарбу.

Переваги акрилових водно-дисперсійних фарб

Водно-дисперсійні фарби також мають відмінні властивості, фарба відмінно колерується. Після нанесення не змінює колір, не вигорає. Добре наноситься на стіну, може зафарбувати невеликі сколи та тріщини, до 1 мм. Пропускна здатність пара середня, але фарбу після нанесення складно подряпати, пошкодити. Стійкий до води, поверхню після фарбування можна мити мильним розчином. Має середню цінову категорію.

Недоліки акрилових водно-дисперсійних фарб

Не володіє значними недоліками, тому що має невисоку, хорошу вартість. Оцінюючи купівельні спроможності, дана фарба затребувана, має невисоку вартість. Властивість паропроникності нижче, ніж у втиснути фарби, і щільність покриття трохи поступається силіконової фарбі. Комбінація ціни і якості ідеальне, тому вважається на ринку продажів кращої фарбою для фарбування стін і стель.

Інші різновиди фарб

Властивості декоративних фактурних фарб

Декоративно фактурні фарби є нововведенням на будівельному ринку, за допомогою такої фарби виходять рельєфи на стіні, тобто це не гладка стогнучи, але має результаті рівну, забарвлену поверхню. Розроблено вони на базі акрилової водної дисперсионного пігменту з додаванням компонентів, наприклад, піску, мінеральних волокон, які можуть утворювати рельєфи на стіні. Оскільки, фарба розрізняється по Гущин, наноситься різними робочими інструментами. Від нанесення фарби залежить малюнок рельєфу і може місцями сильно відрізнятися. Підходить для креативних людей, які не бояться експериментувати зі стилем в інтер’єрі та приймають нові напрямки на ура.

Властивості фарб для ванної кімнати, коридору і кухні

Для даних кімнат необхідно придбавати вищеописані фарби на акриловій або силіконовій водної базі, тому що володіють стійкістю до вологості, забруднень, до стирання. Фактурні фарби для таких кімнат, як кухня і коридор не підійдуть, тому що вийшов рельєф малюнка в результаті складно піддається очищенню.

Властивості фарб на основі алкіду

Фарби на основі алкіду дуже схожі за своїм складом на олійні фарби, але містять інший склад. Поверхня, пофарбована олійною фарбою стійка до вологості, до сонячного світла, має не великий рівень паропроникності. Легко наноситься на дерево і метал. Алкідна фарба виробляється в глянсовому вигляді, матовому і напівматовому. Добре наноситься на стіни.

Пам’ятайте, що фінішна фарбування стін не завжди наноситься в два ряди, тому що це залежить від типу і виду фарби, наприклад, водоемульсійну або водно-дисперсійні силіконову фарбу можна наносити один раз хорошим, щільним шаром, тому що фарби відрізняються гарною якістю за своїм складом.