Акрилова фарба – це синтетична речовина, основою якої є поліакрилати і деякі карбонові кислоти полімери, досить складних ефірів.

Такі фарби сохнуть досить швидко, не тріска при цьому, після їх нанесення виходить дуже рівна і блискуча плівка, що володіє стійкістю до дії води. Тому акрилова фарба успішно використовується, сьогодні як для зовнішніх робіт, так і внутрішніх. Фарбу можна наносити на різні поверхні, заздалегідь знежирені.

Перед її придбанням вирішите, де ви будете її застосовувати, якщо ви, наприклад, хочете намалювати якусь картину, то тут необхідно купувати спеціальний художній акрил. До того ж за потребою фарбу можна використовувати як в густої консистенції, так і розвести водою. Однак знайте, що така фарба після висихання темніє.

Якщо ж ви будете розписувати скло – це вітражі, вазочки, скляні дверцята, посуд тощо, то тут потрібно вибирати фарбу, яка відповідає певному виду роботи. Єдина вимога, що пред’являється до неї – стійкість до нагрівання і світла. При роботі з таким видом фарби і роблячи одну з вищевказаних робіт, використовуйте кисті, мають короткий, але жорсткий ворс.

Тим, хто вважає за краще розписувати стіни, різні пластмасові вироби, дерев’яні вироби, камінь та інше, значить потрібно купувати дизайнерський акрил. Хоч такі фарби і мають схожість з акрилом, якими розписують скло, але все, же мають відмінності. Тут головні вимоги, які пред’являються до них – це найменша плинність і довговічність. Ну, а щоб фарбувати тканини, то тут є акрилові фарби, досить специфічні. Вибір їх багато в чому залежить від кваліфікації майстра і його досвіду. До того ж не всі тканини можна піддавати фарбуванню.

Якщо ви хочете отримати інформацію про самих різних акрилових фарбах більш детально, то зверніться за допомогою у їх виробників, тому що окремо взятий вид фарби має свої властивості.