Зубчасті шайби відносяться до метизної продукції та застосовуються спільно з гайками та болтами. Вони виконують функціональну роль прокладок між деталлю і головкою болта або гайкою.

Зубчасті шайби можуть бути декількох видів:

  1. із зовнішніми зубами;
  2. з зубами, розташованими з внутрішньої сторони;
  3. стопорні по напівпотайною і потаємні гвинти;
  4. багатолапчаті стопорні.

Зверніть увагу, що на сайті https://container.in.ua/ ви можете придбати модульні блок контейнери для бізнесу вже сьогодні.

Зубчасті шайби та їх використання

Основне завдання, що стоїть перед даними шайбами, полягає в тому, щоб перешкоджати самораскручіванію з’єднання по різьбі. І цей кріплення прекрасно справляється з поставленим завданням.

Цьому сприяє збільшена площа контакту з деталлю і лопатеве будова зубів, які створюють додатковий опір.

Крім того, зубчастий кріплення виготовляється зі збільшеним діаметром. За рахунок цього досягається зменшення питомої тиску між скріплюються елементами. Відповідно, знижується ризик їх пошкодження.

Для виготовлення якісних зубчастих шайб використовуються тільки сплави і метали, які мають пружні характеристики (найчастіше це сталь або бронза, як з покриттям, так і без нього). Тільки в цьому випадку зуби будуть виконувати свою безпосередню функцію.

Якісно виготовлених кріплення може бути використаний багаторазово без погіршення або втрати своїх якісних характеристик.

Зубчасті шайби знаходять своє застосування в самих різних областях: верстатобудування, машинобудування, будівництво, меблеве виробництво, автозаводи і т.п.

Вибір якісних зубчастих шайб

Купуючи даний кріплення необхідно переконатися, що він відповідає стнадартам. Тільки в цьому випадку можливе його безпечне використання, особливо у відповідальних місцях.

Існуючі нормативи наказують повна відсутність таких дефектів, як раковини, тріщини, іржа, окалина, розшарування металу, задирки.

Крім цього, не допускаються відхилення по лінійним розмірам, допускам і кресленнями. Все повинно чітко відповідати приписам.

Також неприйнятна заміна пружинящего металу іншим металом, так як в цьому випадку на виході виходить звичайна плоска шайба, не здатна справлятися з поставленим завданням.

При закручуванні зуби шайби не повинні м’яти більш ніж на 20%. Якщо цей параметр вище, то такий кріплення не можна назвати якісним і він ні в якому разі не повинен встановлюватися як функціональний елемент.