Складно знайти людину, яка ніколи в житті не тримала в руках пензель і не пробувала щось пофарбувати. Може бути з тієї причини, що дане заняття є досить цікавим – фарбувати, бачити перед своїми очима, як щось старе набуває яскравий колір і знову заново народжується.

Проте, фарбу використовують не тільки з метою декорування вироби. Лакофарбові покриття здатні захистити метал від корозії, а деревину – від можливого гниття. Вимірювач товщини лакофарбових покриттів є незамінним пристроєм в даній області. Існують особливі лаки, фарби і емалі, які сприяють створенню електроізоляційних покриттів, які можуть бути термічно і хімічно стійкі. Є також покриття з особливими оптичними характеристиками, які можуть відображати промені сонця, таким чином знижуючи температуру. Таке роблять, наприклад, в кузовах рефрижератора або ж салонах літаків. Ще одним видом покриття є вогнетривкі, яке може зменшувати горючість і перешкоджати поширенню вогню.

Згідно з підрахунками економістів, то щороку майже десята частина видобутку металу усього світу втрачається через корозію, враховуючи той факт, що більша частина поверхні металу захищається від неї завдяки лакофарбовим виробам.

Існують фарби, які володіють яскравим світінням, завдяки якому запобігають багато аварії на дорогах. В Україні з кожним днем ​​розвиваються розробки в області синтезу нових матеріалів лаків і фарб, а також удосконалюються способи нанесення їх і вивчається система захисної функції покриття.

За часів Радянського Союзу проводилося більше двох тисяч видів різних лакофарбових покриттів, а випускалися вони в обсязі понад три мільйони тонн щорічно. Даної кількості було цілком достатньо для того, щоб нанеси шар лаку і фарби уздовж екватора нашої планети. Проте, навіть стільки матеріалу не вистачало для того, щоб задовольнити всі потреби народного господарства.