Сітки з металу застосовуються в промисловості та побуті. Поряд з поширеними виробами з нержавійки випускаються специфічні види металовиробів, наприклад, епоксидні сітки.

Огорожа з рабиці або пандус з покриттям із просічно-витяжних листів – популярні варіанти застосування металевих сіток. Крім побутової сфери, ці металовироби використовуються в медицині і нафтопереробці, космічної та хімічної промисловості. Щоб удосконалити робочі властивості сіток і розширити можливості застосування, виробники покривають вироби спеціальними матеріалами. Приклад – епоксидні сітки.

Епоксидне покриття: в чому плюси?

Покриття з епоксидної смоли – спеціальний «тюнінг», для металевих тканих сіток. Головне призначення такої обробки – захист. Епоксидні смоли – хімічні сполуки, які під дією затверджувачів утворюють полімери, стійкі до дії кислот, лугів, води, галогенів.

Про міцність матеріалу говорять факти: в з’єднанні з кевлар епоксидної смоли використовується для виготовлення бронежилетів, композит разом з вуглеволокна застосовується в кріпильних болтах для «Боїнгів».

У смоли – висока адгезія з металами, тому для сіток з нержавійки – це надійне і довговічне захисне покриття. Матеріал пожежобезпечний, не шкідливий для здоров’я людини і навколишнього середовища.

Застосування епоксидних сіток:

  • віконні та дверні сітки: щоб комахи і гризуни не проникали в приміщення;
  • фільтри в вентиляційних і гідравлічних системах;
  • армування фасадів будівель.

Параметри епоксидних сіток

Роблять металовироби з нержавіючої або сталевий низьковуглецевої дроту. Діаметр дроту до нанесення епоксидного покриття: 0,18 мм – низьковуглецевих волокно і 0,25 мм – «нержавійка».

На готову металеву сітку наноситься напилення з порошкоподібної епоксидної смоли. Після температурної обробки і сушки покриття твердне.

Продукція поставляється в рулонах шириною 300-1000 мм. Довжина рулонного полотна – 30 м.

Сітка проводиться на основі ТУ, за заявкою замовника допускається виготовлення виробів з інших матеріалів, наприклад, алюмінію або високолегованої сталі.

На що дивитися, вибираючи сітку з «тюнінгом»?

При покупці епоксидної сітки профільні експерти радять звертати увагу на наступні моменти:

  • виробник: товарний знак підприємства-виготовлювача;
  • маркування металовироби;
  • номер партії і дата випуску;
  • матеріал дроту;
  • клеймо ВТК;
  • ширина і довжина полотна в рулоні;
  • розмір осередку.

Розміри осередків перевіряються на світлі на розгорнутому полотні мінімум в трьох місцях. Відступ від крайок – 20 см. Допустиме відхилення від заявленого розміру для металевих сіток II групи.

Епоксидна сітка перевіреної якості – надійний матеріал, який додатково захищений від дії вологи і інших речовин.