Вітальня не дарма так називається, адже саме вона є особливим місцем в будинку, призначеним для прийому гостей. Оскільки ми звикли демонструвати гостям найкраще, що у нас є, обстановка у вітальні повинна бути відповідною: красивою, елегантною і підкреслювати смак господарів будинку. Крім цього, кімната повинна справлятися і зі своїм функціональним навантаженням. Щоб правильно облаштувати вітальню, перш за все, потрібно підібрати меблі для цієї кімнати.

Що важливо враховувати, вибираючи меблі?

Меблі для вітальні повинна максимально справлятися зі своєю роллю, адже вона є тим місцем, де в особливих випадках збираються друзі і родичі. Вечорами, вона грає роль «домашнього кінотеатру», а в багатьох сім’ях, ця кімната, за сумісництвом, є і спальнею для кого-небудь з мешканців будинку.

Ще з радянських часів повелося так, що меблі в вітальні обмежувалася стандартної «стінкою», диваном і двома кріслами. Іноді до них додавався журнальний столик. У багатьох будинках з тих пір так нічого і не змінилося, але більшість наших співвітчизників намагаються внести нотки новизни в облаштування вітальні, і готові, у що б то не стало, відмовитися від «стандартного» набору. Проте, в вітальні, багато як і раніше зберігають книги, предмети розкоші, музичні диски, речі, які дбайливо колекціонує хто-небудь з членів сім’ї. До того ж, всі намагаються, щоб в кімнаті панував ідеальний порядок, тому в такій вітальні обов’язково присутній не тільки диван, м’які крісла, який-небудь оригінальний столик, але і шафа-вітрина або спеціальні полички, де зібрана дорога колекція антикварних штучок або просто милих серцю дрібничок.

Якщо квартира невелика і доводиться економити кожен квадратний метр, а вітальня поєднує кілька функцій, простір потрібно грамотно зонувати. Кращий спосіб це зробити – відокремити обідню зону від зони відпочинку. Без шафи, де будуть зберігатися речі, і стола, за яким буде збиратися вся родина, ніяк не обійтися. Природно, що доведеться купувати і диван, і крісла (варіант без підлокітників допоможе заощадити місце і відмінно впоратися зі своїми обов’язками). За порадами дизайнерів, в невеликих вітальнях, краще відразу визначити предмет меблів або інтер’єру, який стане центром (це може бути телевізор або камін) і вже навколо нього «збирати» інші меблі.

Власникам невеликих квартир-студій, де часто і зонувати особливо нічого, оскільки невелика квадратура цього не дозволяє, варто звернути увагу на багатофункціональні меблі. Купівля столу-трансформера, в якому поєднуються функції обіднього столу і журнального столика – оптимальне рішення для малогабаритних квартир, а шафа – купе не тільки стане сховищем всіх речей і аксесуарів, а й ідеально впишеться в будь-який вільний куточок квартири.