Затишок в будинку створюється за допомогою меблів.

У кожній кімнаті існують основні елементи меблювання: у вітальні – диван, в санвузлі – ванна або душ, в спальні – ліжко, а на кухні або в їдальні – стіл.

Але часом буває проблематично знайти підходящу модель в будівельних магазинах або в мережі. Якщо вибрати обідній стіл дерев’яний вам не вдалося, ви можете змайструвати його самостійно. Перед цим рекомендується подивитися кухонні столи з дерева в інтернеті. Але якщо навичками теслярства ви не володієте, краще все ж задурити та придбати столи обідні дерев’яні.

Що потрібно для самостійного створення обіднього столу?

Для створення власної конструкції для трапезнічества вам будуть потрібні наступні інструменти:

  • рубанок або шліфувальна машинка;
  • електролобзик;
  • циркулярна пила;
  • дриль;
  • шуруповерт;
  • наждачка;
  • саморізи;
  • столярний клей;
  • шканти.

Також вам знадобиться матеріал – вибирати можна будь-яку деревину. Разом з нею варто придбати лак, морилку, фарбу і ґрунтовку.

Етапи створення дерев’яного обіднього столу

Якщо ви хочете самостійно сконструювати стіл, необхідно виконати наступну послідовність дій:

На першому етапі необхідно нарізати дошки довжиною по 140 сантиметрів. Вони необхідні для створення рами. Окремі елементи з’єднують між собою за допомогою саморізів. Важливо, щоб дошки були розташовані під прямим кутом відносно один одного. Для того, щоб перевірити правильність монтажу, виміряйте конструкцію по діагоналі. Обидва показники повинні бути рівні. Для забезпечення більшої міцності можна влаштувати розкоси.

Якщо ви плануєте зробити круглий або овальний стіл, виготовте ніжки довжиною 80 сантиметрів кожна й обробіть їх на шліфувальної машинки. З ребер збийте фаски. Готові вироби зафіксуйте на рамі з внутрішньої сторони. Для кожної ніжки потрібно 4 кріплення.

На середині кожної з опорних стійок необхідно закріпити поперечини. Вони будуть виконувати роль каркаса для полки, яку можна використовувати як місце для зберігання посуду. Цей елемент також підвищить жорсткість конструкції.

Основу встановлюють на рівну поверхню, перевіряють її стійкість. Якщо каркас хитається з боку в бік, відрегулюйте його за допомогою шліфування або ослаблення / посилення кріплень.

На наступному етапі переходять до складання стільниці. Круглі стільниці випилюють з цільної дерев’яної пластини, прямокутні можна зібрати з окремих дощок. Перед початком монтажу необхідно обробити деревину морилкою. Дошки кріплять за допомогою цвяхів або саморізів, поверхню вирівнюють за допомогою спеціального інструменту, покривають ґрунтовкою і фарбують. Шар фарби покривають лаком. Можна не використовувати фарбу, а відразу залакувати виріб.

Готову стільницю встановлюють на раму і з’єднують окремі елементи. Для цих цілей найбільш оптимально використовувати металевий куточок.

Як тільки столик буде готовий, обробіть його поверхню антисептичними складами та нанесіть на виріб лак.