Підлогові покриття потребують абсолютно рівної основи. У більшості випадків допускається тільки обробка листовим матеріалом з дерева або стружки.

Призначення

Листовий матеріал призначений для створення чорнового або чистового статі. Другий випадок використовується рідко, основним призначенням буде створення основної поверхні під укладання ламінату, лінолеуму, паркету, керамічної плитки.

Для укладання застосовується фанера марок:

  • ФК, що означає водостійка.
  • ФСФ – підвищеної водостійкості, де для з’єднання шарів застосовується формальдегідний клей.

Другий варіант краще використовувати для роботи в нежитлових приміщеннях, матеріал може виділяти шкідливі випаровування. Якщо потрібно придбати фанеру, то варто враховувати даний фактор. Для підлоги підходить матеріал класу емісії Е-1.

Товщина листів також буває різною, для чорнової обробки застосовують більш товсті, на чистову пускають більш тонкі варіанти. Якщо має бути установка підстави, то потрібно купити фанеру 18 мм, для фінішної набувають лист в 10-12 мм.

Монтаж

Фанеру можна укладати на наступні поверхні:

  • бетонну стяжку;
  • на лаги перекриття;
  • на дерев’яну підлогу.

При монтажі на лаги, потрібно вибрати крок балок, щоб на них містилися краю двох суміжних аркушів. Або підрізати саму фанеру до потрібних розмірів.

Поверхня ретельно очищають, проводять обробку, сушку. Вимірюють все горизонталі, визначають нерівності й ухили. Фанера покликана вирівняти поверхню, тому з урахуванням всіх показників, вибирають спосіб укладання. Він може здійснюватися навіть на регульовані по висоті лаги, якщо ухили перевищують 5 см на всю довжину кімнати.

Для монтажу на бетонну стяжку використовують метод приклеювання. Для цього поверхню підстави обробляють скребками, очищають, знежирюють. Це підвищить зчіпні властивості двох матеріалів. На вибрані листи фанери наносять клей і притискають до бетону. Потрібно враховувати, що для дерев’яних деталей потрібно залишати деформаційні шви в 3-4 мм. Це робиться уздовж всіх стін і між листами.

На дерев’яні лаги й підлогу, листи фанери можна кріпити саморізами по дереву. Потрібно обов’язково утеплювати капелюшки всередині листа, щоб вся поверхня була рівною. Для цього просвердлюють отвори дрилем, баньки верхню частину. Одночасно такий спосіб допоможе уникнути тріщин в листах при монтажі.

Після установки, всю поверхню фанери проходять шлифмашинкой, затирають шви, шпаклюють отвори.