Технологія установки приладу для сушіння рушників вибирається залежно від купленої моделі.

А схема врізки, складена грамотно і виконана якісно, ​​визначає ефективність роботи водяного полотенцесушителя.

Переваги водяних моделей

У водяних сушарках рушників в якості теплоносія використовується вода з труб гарячого водопостачання або опалювальної системи. Гаряча вода, протікаючи по трубах водяного приладу, віддає їм частину своєї теплової енергії, нагріваючи весь полотенцесушитель. Тому на відміну від електричних і комбінованих моделей економиться електроенергія, що є безсумнівним плюсом.

Правильний вибір моделі – гарантія довговічності

Щоб придбати рушникосушку, слід враховувати умови експлуатації, конфігурацію і матеріал, з якого виготовлений прилад. Головними параметрами, що впливають на термін служби водяній сушарки рушників, є:

  • температура теплоносія;
  • максимальний тиск води.

У старих житлових багатоквартирних будинках тиск в системах гарячого водопостачання не перевищує 7 атмосфер. Ідентичні системи комунікацій сучасного багатоповерхового житла витримують і до 10 атмосфер. Рідкісні зарубіжні моделі полотенцесушителей можна рекомендувати до установки в таких будинках, тому що розраховані на маленьке робочий тиск, і укомплектовані трубами з товщиною стінок за все 1,25 мм. Тому імпортні моделі служать не більше пари років, після чого потребують заміни або капітального ремонту.

Якщо в приватному житловому будинку планується установка полотенцесушителя, то вибір набагато багатше через невеликого напору в автономній системі опалення.

Установка водяної моделі

При монтажі слід переконатися, що діаметр труб водяного приладу дорівнює діаметру труби стояка. Передбачається перемичка або байпас між відводами сушарки для:

  • забезпечення нормальної швидкості циркуляції гарячої води по всьому стояку;
  • можливості проведення ремонтних робіт на полотенцесушителе без відключення подачі гарячої води;
  • передачі тепла в наступні точки забору води.

Не можна запірну арматуру ставити на стояку до байпаса або прямо на перемичці. Якщо нехтувати вищенаведеними вимогами, то можливе зниження швидкості циркуляції гарячої води і падіння її температури, погіршується натиск в житлових приміщеннях, які розташовані у напрямку подачі теплоносія.