Нержавіюча сталь широко затребувана, оскільки має високу міцність, легкість в обробці та стійка до корозії.

Також до її переваг відносяться невелика вага, доступна ціна і висока гігієнічність. Окрім звичайних листів, існують спеціальні декоративні різновиди.

Декоративний текстурований нержавіючий лист або структурна нержавіюча сталь – витончений і красивий структурний матеріал, що справедливо знайшов широке застосування завдяки різноманітності фактур поверхні.

Варіанти декоративних листів:

  1. Текстуровані. Малюнок ними виходить з допомогою прокатки стали. Візерунок може бути різний за формою, кроком, глибиною, що забезпечує великий вибір матеріалу.
  2. Рифлені. Вони мають у рифлі – довгасті опуклості, через що матеріал зовсім не ковзає. в основному використовують як підлогове протиковзне покриття. Його застосування забезпечує високий рівень безпеки співробітників. Матеріал має або технічну або декоративну поверхню, яка покрита захисною плівкою. Рифлений лист часто використовують при оформленні приміщень у стилі «хай-тек» або «техно».
  3. Шліфовані. Їхня головна перевага – гладка поверхня за рахунок обробки абразивними матеріалами, щітками. має “матову” поверхню, зашліфовану абразивом або металевими щітками. Між собою листи відрізняються розміром, глибиною та напрямком рисок. Матеріал може використовуватись у місцях великого скупчення людей завдяки антивандальним властивостям. Декоративну шліфовану нержавіючу сталь активно застосовують при виробництві побутової техніки, для зовнішнього облицювання будівель і внутрішньої обробки приміщень.
  4. 4. Дзеркальні. Ступінь здатності, що відбиває, може бути різна аж до супердзеркала, яке нітрохи не поступається звичайним дзеркалам. Буває трьох видів: матове дзеркало (глянцевий) – на поверхні можуть траплятися невеликі подряпини; дзеркальний (відбиває) – гладка поверхня з недостатньо чітким відображенням; суперзеркало – складно відрізнити від скляного дзеркала. Даний вид листа використовують у виробництві обладнання для медичної та харчової галузі, для обробки інтер’єру та зовнішньої реклами.
  5. Кольорові. Листам можна надати будь-який відтінок, при цьому вони збережуть усі переваги нержавіючої сталі. має привабливий зовнішній вигляд, їй також не страшні різкі температурні перепади та різні кліматичні дії. Завдяки різній варіації восьми базових кольорів та їх відтінків можна отримати більше двохсот моделей кольорового нержавіючого металопрокату.

Даний вид матеріалу активно використовують для обробки інтер’єрів, облицювання стін та колон, обробки прилавків та ліфтів, виготовлення різних конструкцій.

Декоративна нержавіюча сталь має унікальні експлуатаційні якості, поєднуючи в собі високу корозійну стійкість і привабливий зовнішній вигляд.

Лист нержавіючий декоративний виготовляється з різних марок сталі шляхом односторонньої текстурованої прокатки. З її допомогою на матеріал наноситься декоративний малюнок. Друга сторона листа з нержавіючої сталі залишається гладкою і рівною.

Для виробництва використовуються різні марки сталі, що відрізняються високою пластичністю та технологічністю.

Переваги використання декоративного нержавіючого листа:

  • стійкість до атмосферних, хімічних та механічних впливів;
  • великий термін експлуатації;
  • естетичний зовнішній вигляд.

Завдяки перерахованим перевагам декоративний нержавіючий лист незамінний у будівництві, дизайні, харчовій, хімічній, медичній промисловості.