Газобетон – це перспективний будівельний матеріал, який завойовує популярність. Його переваги перед більш традиційними будівельними матеріалами дають можливість отримати житло швидше, за менші гроші. Щоб скористатися цим, потрібно подивитися проект будинку з газобетону.

Норми

Проектування будинків з газобетону ведеться за новими стандартами, де обумовлені норми і вимоги до самого бетону, і стін, які з нього зводяться. Проект повинен враховувати:

  • Розміри і геометрію споруди, його габарити, їх відповідність розміру ділянки будівництва, яка забудова є поруч, особливо її поверховість.
  • Враховувати чинні нормативи щодо планування земельного наділу.
  • Тип фундаменту, з урахуванням геологічної будови ділянки.
  • Відповідність правилам санітарної, екологічної, пожежної безпеки.
  • Кількість кімнат, підсобних приміщень, їх взаємного розташування.
  • Розподіл комунікацій, тип покрівлі.

Етапи та правила

Проект будинку відштовхується від фундаменту. Газобетон легкий матеріал, будинки вище трьох поверхів з нього не будують, тому цілком достатньо стрічкового бетонного підстави. Але важливо правильно вибрати глибину і інші параметри.

Для цього потрібно провести геологічне вивчення ділянки, глибину залягання підземних вод, щільність ґрунту, розташування шарів, врахувати нижню точку промерзання. Це допоможе уникнути осідання або спучування фундаменту, довговічність всієї будівлі. Проект в точності описує всі параметри і характеристики підстави. Основними варіантами є стрічковий або фундамент з великих бетонних блоків.

Товщина і висота несучих конструкцій визначатиме навантаження на підставу, а також здатність будинку зберігати тепло, бути стійким, витримувати певну масу покрівлі. Будівельні правила вимагають, щоб тепловий опір становило 3,13 Вт.

Показник товщини стіни ділять на коефіцієнт теплопровідності і отримують фактичну тепловіддачу. У проекті передбачається перекриття нормативних показників. Стіна повинна мати товщину при якій витоку тепла нижче.

Розрахунок враховує також матеріал покрівлі та товщину крокв з латами. Деякі типи дахів вимагають посилення опорного каркаса, через велику маси покрівельного матеріалу.

При складанні проекту враховують гідрологічні та кліматичні умови місцевості. Газобетон, завдяки порожнечам всередині матеріалу, добре вбирає вологу, обов’язково розраховую гідроізоляцію, додаткову обробку стін.