В даний час на зміну громіздким металевим трубам прийшли гнучкі шланги, які широко застосовуються для з’єднання сантехніки і газових комунікацій. Основною перевагою такого підключення є мобільність, всі предмети можна легко переставляти, не побоюючись порушення загальної конструкції.

Гнучкий шланг для води

Більш того, гнучкий шланг для води економить площу приміщення, предмети меблів можна підсунути ближче до стіни, при цьому надійність функціонування буде забезпечена. Як правило, гнучка підводка прискорює збірку і підключення, наприклад, бойлера для води, або будь-якого змішувача, і має наступні характеристики:

  • має стійкість до агресивного середовища;
  • витримує високу температуру;
  • має хорошу еластичність;
  • відрізняється довговічністю і простотою монтажу.

Гнучкий шланг дозволяє підключити будь-який прилад з високою точністю підводки, при цьому не треба руйнувати стіни, застосовувати зварювання і різання для металевих труб. Монтаж здійснюється в самих важкодоступних місцях, особливо це стосується приміщень, що мають невелику площу, де підведення до техніки може мати петляє маршрут. В процесі установки слід вивести водяні чи газові розетки з підлоги або стіни і підібрати до них відповідний по довжині гнучкий шланг, з’єднавши його безпосередньо з самим приладом.

Як правильно вибрати гнучкий шланг?

В даний час на ринку сантехніки представлено два види гнучких шлангів:

  1. Моделі для сильфонів підводки, виконані у формі гофрованого рукава, мають накидні латунні гайки. Вони витримують високу температуру, стійкі до проникнення кисню, мають міцність і зносостійкість;
  2. Гумові шланги для води в металевій оплетке, яка виконує функцію захисту від механічних пошкоджень. Зовнішня оплетка шланга найчастіше складається з нержавійки або полімерного волокна, такі моделі можуть прослужити від 8 до 20 років і витримати робочий тиск до 20 атмосфер.

Часто у продажу можна зустріти шланги з алюмінієвої опліткою, а іноді зі звичайної оцинкованої сталі. Важливо знати, що така обплетення не довговічна, термін її служби може складати всього 2-3 роки.

Гнучкі шланги можуть бути:

  • посилені (армовані);
  • універсальні (сталеві з гофрой);
  • із захистом від конденсату з гумовою опліткою.

За допомогою сучасної гнучкої підводки можна підключити найрізноманітніші прилади сантехніки і газу, а при монтажі змішувачів вони просто незамінні. При покупці слід віддавати перевагу перевіреним виробникам, так як тільки якісні вироби, виконані з високотехнологічних матеріалів, можуть бути надійними і довговічними. У цьому випадку варто прислухатися до даних рекомендацій і не економити, тому що наслідки можуть обійтися дуже дорого.