Для утеплення дерев’яних будинків найчастіше використовується джутовий міжвінцевий утеплювач. Для виготовлення такого утеплювача використовуються міцні джутові волокна.

Джут – це екзотична рослина, яка культивується виключно у тропіках. Тому головними експортерами цього матеріалу є Індія та Бангладеш.

Переваги

Головною особливістю джуту вважається той факт, що до його складу входить природний полімер лігнін.

Ця природна смола забезпечує скріплення волокон целюлозних, наближаючи їх за якістю до дерева. Лігнін також сприяє тому, щоб джутові волокна не гнили.

Серед інших переваг міжвінцевих утеплювачів з джуту можна відзначити:

  1. Стійкість до негативного впливу ззовні. Цьому матеріалу не страшні вітер, пил та волога.
  2. Можливість рівномірного розподілу. Завжди існує можливість підібрати джутовий утеплювач необхідної ширини. Ця особливість забезпечує прискорення будівельних робіт.
  3. Можливість формування акуратних швів.
  4. Екологічність. Натуральне походження джуту виключає ризик виділення небезпечних речовин, що негативно впливають на людей, тварин та довкілля. Застосування джутових утеплювачів дозволяє розраховувати на створення комфортабельного мікроклімату в будинку.
  5. Довговічність.
  6. Високий рівень звукоізоляції.

Дізнатися більше про утеплювач із джуту можна на сайтах постачальників виробів із даного матеріалу.

Як працювати з джутом?

Окремо варто поговорити про те, як правильно працювати із джутовим утеплювачем. Перше, що потрібно знати – з нарізкою волокон не виникне жодних проблем.

Для економії часу в процесі нарізки слід подбати про розподіл рулону за допомогою диска.

З укладанням утеплювача також не повинно бути жодних проблем. Необхідно лише подбати про те, щоб джутові волокна перекривали вентиляційні отвори.

Вони розташовані на певному віддаленні джерел тепла. Джутовим утеплювачем необхідно заповнити весь вільний простір. За рахунок цього забезпечується створення герметичної ізоляції.

Щоб забезпечити високу якість утеплення, рекомендується укладати утеплювач відразу в два шари. Варто сказати про ще одне правило – для роботи з важкими колодами рекомендується підбирати більш щільні утеплювачі.

Критерії вибору

Насамкінець залишається додати, що при виборі міжвінцевого утеплювача з джуту потрібно враховувати кілька критеріїв. По-перше, слід звернути увагу на матеріал, який використовується для будівництва будинків.

Наприклад, при використанні клеєного бруса резонно зробити вибір на користь тонких утеплювачів шириною не більше 4-х см. Для великих оциліндрованих колод найкращим варіантом буде утеплювач шириною від 6 мм.

По-друге, необхідно оцінити зовнішній вигляд утеплювача з джуту. Він повинен мати однорідну текстуру. Якісні джутові утеплювачі також відрізняються привабливим золотистим відтінком.