З’єднання групи термопластів, що не розчиняється в рідинах, переносить температурні перепади, синтезується з білих гранул, одержуваних при конденсації ацетону і фенолу. Монолітний полікарбонат, що є листом з полімеру, при нагріванні піддається формуванню, прозорістю не поступається силікатному склу, яке за стійкістю до ударів перевищує в 250 разів.

Термопластичний матеріал безперешкодно пропускає сонячні промені, але каламутніє під дією ультрафіолету. Проблема усувається шляхом напилення у сировину включень, що покращують оптичні характеристики полімеру.

Полікарбонат, у якому відсутні порожнечі, не спалахує від вогню, і плавлячись, не виділяє токсичні речовини, зберігає міцність як при -40, так і при +120.

Переваги і недоліки

Висока міцність, що відрізняє полікарбонат, не дає листам руйнуватися при поривах вітру, прогинатися під товстим шаром снігу.

Переваги, якими володіє монолітний поликарбонат трапеция, проявляються;

  • у стійкості до агресивного середовища;
  • у простоті догляду;
  • у підвищеній гнучкості;
  • у тривалості експлуатації.

Полікарбонат проводить тепло, поглинає звуки, при ударі на розпадається на уламки, пропускає світло не гірше за скло, зберігає характеристики при морозі -50, при температурі, що збільшується до +130.

До недоліків матеріалу відносять високу ціну, сприйнятливість до ультрафіолету, лугів та аміачних розчинів.

Де застосовується

Полікарбонатом накривають альтанки, тераси, кіоски, огороджують ділянки. З пластикового скла створюють навіси, теплиці, оранжереї, споруджують козирки, роблять вікна у громадському транспорті.

Монолітний полікарбонат, застосування якого не обмежене будівництвом, використовують для виготовлення:

  1. дорожніх знаків;
  2. рекламних вивісок;
  3. інформаційних табличок;
  4. світлових коробів.

Купольна конструкція з естетичного полімеру захищає від сонця терасу, майданчик, прикрашає басейн, додає завершеності ландшафту. Встановлюють панелі із пластикового скла для зонування приміщень.

Як вибрати полікарбонат, який прослужить вам багато років?

1. Завжди звертайте увагу на виробника, його історію та виробництво. Виробник, якому нема чого приховувати, вкаже максимум інформації про компанію.

2. Запорука якісного полікарбонату не тільки у контролі якості та технологіях, але ще й як виробничі лінії та сировина. На заводі «Полігаль Схід» листи полікарбонату виготовляються на італійських екструдерах OMIPA і на одному з найкращих сировини BAYER.

3. Якщо листи виконані на неякісних екструдерах, з боків ви помітите нерівності (може бути як увігнутість, так і опуклість). Такі характеристики сильно заважатимуть правильному покриттю великих площ.

4. Вибирайте виробника, який працює вже понад 10 років. У такому разі його обладнання пройшло «обкатку» і він може давати хоч якісь гарантії на зносостійкість матеріалу.