Ніхто не сперечатиметься з тим, що одним з найважливіших моментів в розробці дизайну інтер’єру є стіни.

Залежно від того, чим обробити стіни, зміниться загальний вигляд і настрій приміщення.

Оздоблення стін залежить не тільки від уподобань господарів, але і від призначення приміщення. Якщо це житлова кімната, то перевага віддається шпалер, вони можуть тканинними, вініловими, велюровими, скловолоконними, рідкі і так далі, сучасний ринок надає величезний вибір.

Також можна використовувати дерев’яні або пластикові панелі або просто пофарбувати стіни.

Зараз досить часто використовують декоративні оздоблювальні матеріали, що дозволяє отримати унікальний дизайн. Сюди відносять коркове покриття, тканинне, фреску, ліпнину, спонж, мозаїку і декоративну штукатурку.

Але варто пам’ятати, що перед тим як декорувати стіни, вони повинні пройти попередню обробку. В першу чергу це вирівнювання стін, це потрібно не тільки для додання гарного зовнішнього вигляду, але і для того, щоб наступні матеріали якісно і швидко прикріпилися. Сьогодні стіни вирівнюють за допомогою штукатурки і шпаклювання, рідше використовують гіпсокартон, хоча він є найдешевшим і найлегшим варіантом.

Щоб обробити стіни гіпсокартоном, не потрібні спеціальні навички, потрібно бути тільки уважним при спорудженні металевого каркаса, до якого будуть кріпитися листи саморізами. Важливо не забути після установки обробити шви шпаклівкою або мастикою.

Природно, для обробки кухні та ванної кімнати використовуються зовсім інші матеріали і зовсім інші технології. Це не тільки місце для прийому їжі і водних процедур, а й функціональна частина квартири. Тому стіни повинні бути максимально стійкі до будь-яких забруднень і хімічних впливів.

Ідеально для таких цілей підходить кахель або стінові панелі, рідше використовуються миються. Та частина кухні, яка найбільше піддана механічній дії, відбувається плиткою, інша частина на розсуд власників.

В основному, більше ніяких побажань з приводу оздоблення стін немає, але варто пам’ятати, що в сучасних умовах як не можна простіше можна поєднати красу і функціональність.