Безшовна натяжна стеля – полотно, яке виготовлене зі спеціального матеріалу, що нагадує оштукатурену стелю. До основних переваг натяжної стелі відносяться: універсальність, відсутність сполучних елементів і швів.

Види безшовних стель

При виготовленні безшовних натяжних стель використовується тканина, латексна або ПВХ плівка. Натяжні безшовні стелі в Бельгії виготовляються з перфорованого матеріалу – тканина, просочена поліуретаном. Подібний вид натяжних безшовних стель встановлюється в приміщеннях з шириною до 5 метрів.

Натяжні стелі Бельгії, виконані з плівки ПВХ, встановлюються в приміщення з шириною до 3,5 метрів. ПВХ плівка виробляється в Китаї і Німеччині. Латексні плівки не потребують попереднього нагріванні повітря в приміщенні.

Процес установки тканинних безшовних стель

Установка безшовного стелі, що має тканинну основу, не вимагає попереднього розігріву приміщення, оскільки, на відміну від плівки ПВХ, тканинні безшовні стелі стискаються, а не розширюються. Установка вимагає наявності каркаса з профілю, який прикріплений по всьому периметру обраного приміщення. Профіль буває у вигляді «прищіпки» і П-образного алюмінієвого. У конструкції «прищіпки» тканинне полотно знаходиться в натягу завдяки спеціальному затиску.

Виконуючи установку безшовного стелі, використовуючи П-подібний профіль, необхідно пам’ятати, що тканина практично не здатна розтягуватися і все навантаження накладається на профіль, який прикріплюється до стін. Конструкція вважається надійною, якщо профіль витримує в 100 кг / метр. Щоб витримати таке навантаження фахівцями з монтажу встановлюються спеціальні кріплення. Їх встановлюють по всьому периметру приміщення кожні 40-70 см. Відсутність подібних додаткових кріплень може привести через деякий час до того, що полотно стелі вирве прикріплений профіль, внаслідок чого доведеться заново переробляти конструкцію. Безшовний тканинний стеля натягують шляхом натискання на штапик, який закладають при натяжки. Під час роботи необхідно враховувати, що полотно йде в профіль на 1,5 см, тому провести натяжку тканини доцільніше натисканням на штапик. Даний спосіб монтажу безшовних стель є простим і надійним.