Будь-які предмети обстановки, в тому числі і м’які, включають в себе тверді елементи каркаса. Вони можуть бути виконані з різних матеріалів – дерево, метал, полімери, комбінація цих матеріалів.

Крім того, тверді елементи м’яких предметів обстановки можуть перебувати або тільки всередині вироби (каркас як такої), або частково (а іноді і повністю) перебувати зовні. У цих випадках силова структура вироби є одночасно декоративним елементом, частиною дизайну.

При наявності в обстановці приміщення шаф та інших виробів з натурального дерева, прикрашеного різьбленням, логічним є вибір такого доповнення, як різьблені м’які меблі, тобто стільці, дивани, крісла і пуфи різних видів, силовим каркасом і одночасно елементами прикраси яких є оброблене різьбленням дерево.

Для крісел і диванів такими декоративними і одночасно силовими частинами вироби є підлокітники, ніжки, окантовка сидіння і спинок. Для пуфів і стільців обробляють зазвичай ніжки і спинки. Кушетки і ліжка також можуть мати спинки, ніжки і підлокітники, оформлені в різних техніках різьблення. Часто для посилення ефекту застосовується позолота або сріблення окремих деталей.

Дерев’яні різьблені меблі дуже різноманітна – це можуть бути різні шафи, комоди, тумби, буфети, серванти, гірки, столи, бюро, туалетні столики, лави, стільці, табурети, лавки, крісла, дивани, кушетки …. Цей перелік можна продовжувати довго. Існує величезна кількість різновидів подібних виробів для обстановки будинку і ще більшу кількість способів їх оформлення – від контурного різьблення і випалювання до створення складних скульптурних ансамблів.

Для виготовлення художньо оброблених елементів обстановки і взагалі меблевих фасадів зазвичай застосовується так званий масив деревини – тобто дошки однієї товщини і породи дерева, клеєні в єдине полотно потрібної ширини і довжини. При цьому окремі шматки дерева підганяються один до одного так, щоб текстура утворювала єдиний малюнок або хоча б якомога більше цільну картину. Різьба на масиві виконується вже після попереднього оформлення його в виріб, тобто надання йому початкової форми. Різьблені меблі з масиву особливо популярна в облаштуванні кухонь, кабінетів, бібліотек і віталень. Для спалень подібна обробка зазвичай застосовується в менших масштабах, тільки на окремих частинах гарнітура.