У наш час обзавестися м’якими меблями дуже легко, потрібно просто піти в меблевий салон, і вибрати те, що сподобається.

Хоча, якщо постаратися, то виготовити меблі можна і самостійно, адже це нескладно, потрібно всього лише дотримуватися кількох наступних порад:

  • По-перше, необхідно для початку побудувати креслення майбутнього дивана. У ньому необхідно врахувати всі питання, що цікавлять вас деталі. Для того щоб креслення вийшов точним, потрібно правильно зробити виміри приміщення, щоб диван, який ви створите, можна легко було розмістити.
  • По-друге, необхідно підготувати матеріал, з якого ви будете виготовляти меблі. Природно, краще щоб каркас був металевим, як у якісний фабричних диванів. Однак самостійно його виготовити не вийде, тому в якості матеріалу найкраще взяти якісну деревину. Бруси і дошки повинні бути гладкими, без тріщин.
  • По-третє, необхідно підготувати інструменти для обробки деревини, так як без спеціальних інструментів, у вас навряд чи вийде виготовити гарні меблі. Придбати інструменти можна в будь-якому господарському магазині, крім того знадобиться ще і якісна тканина для оббивки дивана, поролон, клей, і лак.

Для початку необхідно буде виготовити раму дивана, для цього випіліваются заготовки певного розміру, який ви раніше вказали в кресленні, і з’єднуються один з одним за допомогою спеціальних кріплень, для того щоб кріплення були більш надійними, і диван з часом не розламався, можна буде використовувати спеціальний клей для деревини.

Далі необхідно буде прикріпити спинку, і сидіння, які необхідно виготовити з заздалегідь приготовлених дощок. Спинку прикріплюють так, щоб вона була трохи нахилена, тому що на дивані з рівною спинкою зручно сидіти не вийде.

Тепер залишається тільки за допомогою клею прикріпити до сидіння поролон, і обшити диван тканиною, і можна вважати роботу закінченою.

Для того щоб диван обшити тканиною застосовується спеціальний степлер, за допомогою якого скобами прикріплюється тканину. Для того щоб оббивка не забруднює, можна буде зшити чохол.

Виготовити меблі самостійно, як ви бачите, не так вже й складно, проте якщо ви боїтеся, то для початку можна просто відремонтувати старий диван. Наприклад, можна змінити обшивку, або полагодити каркас, якщо він тріснув.