Мабуть, найважливішим етапом обробки будь-якого приміщення можна назвати штукатурні роботи, адже саме штукатурка дозволяє вберегти простір від руйнівної дії вологи, а також вирівняти наявні на стінах нерівності і закрити тріщини.

Сучасний ринок оздоблювальних і будівельних матеріалів пропонує величезну кількість видів штукатурки, кожен з яких має своє призначення:

1. Штукатурка на спученому перліті. Цей компонент входить до складу теплоізоляційних сумішей і своїм властивістю робить їх теплими.

Загальні технічні характеристики такого виду штукатурки настільки гарні, що фасад будівлі, як правило, не потребує додаткового утеплення мінеральною ватою або пінополістирольними листами.

Застосовується при будь-яких оздоблювальних роботах, особливо хороший для зовнішніх поверхонь. Може застосовуватися в будь-яких умовах – і на Крайній Півночі, і на жаркому півдні.

2. Штукатурка з перлітом. Ще один вид штукатурки, який також користується незмінним попитом, це звукоізоляційна штукатурка, яку ще називають акустичної.

Головним завданням цієї суміші є зниження рівня шуму, тому найчастіше її використовують для обробки концертних залів, музичних студій, спортивних споруд, а також гучних виробничих цехів.

Перліт володіє відмінними шумоізоляційними властивостями, часто використовується в квартирах, підлоги яких встелені матеріалами, що створюють гулкость.

3. Гідроізоляційна штукатурка. Застосовується для обробки приміщень з досить високою вологістю, наприклад, балконів і ванних кімнат. Крім того, її використовують при обробці колодязів і басейнів.

4. Спеціальні оздоблювальні суміші. Так, наприклад, рентгенозащитний або, як її ще називають, баритові штукатурка використовується для обробки приміщень, в яких має місце шкідливий рентгенівське випромінювання.

Примітно, що робота з цією сумішшю вимагає певних умов: наприклад, досить теплу погоду.

5. Декоративна штукатурка. Найбільш різноманітним видом штукатурки можна назвати штукатурку декоративну. Цей вид включає в себе як звичайні суміші для обробки фасадів, так і екзотичну шовкову штукатурку, штукатурку з мармуровою крихтою.

Варто відзначити, що найбільш виграшно в практично будь-якому інтер’єрі виглядає венеціанська штукатурка, обробка якої вимагає високого рівня майстерності і спеціальних високоякісних матеріалів.