Часи, коли стелі білили або клеїли шпалерами, давно пройшли. Тепер все частіше в приміщеннях будь-якого типу можна побачити саме підвісні стелі. Одними з найпопулярніших є касетні стелі. Вони підходять для обробки стель в приміщеннях громадського харчування, кабінетах, офісах, готелях, великих залах і так далі.

Такі стелі вже давно добре зарекомендували себе не тільки з огляду на свою оригінальність, але і завдяки своїй практичності. Вони відмінно вписуються в будь-який інтер’єр завдяки великій кількості відтінків. Це дає можливість створити гармонійне поєднання з обробкою приміщення і меблями в ньому. Популярні касети білого, хромового кольору, а універсальними є касетні стелі металевих відтінків.

Плюси і мінуси касетної стелі

Касетний вентиляційний стелю, як і інші типи підвісних стель, має корисну властивість – він приховує всі нерівності справжнього стелі. Там можуть бути прокладені різні комунікації, які сховаються завдяки обробних матеріалів. Це вентиляційні труби, проводка, різні кабелю і так далі. Завдяки тому, що касети кріпляться окремо, в будь-який момент можна зняти одну з них і отримати доступ до комунікацій. Такий варіант неможливий при конструкції з гіпсокартону, коли потрібно знімати цілий лист.

Касети кріпляться на спеціальні профілі, що встановлюються на міцну поверхню. Будь-яку з них можна легко замінити, якщо вона зіпсувалася внаслідок механічної дії на неї. Також, використання касетних стель дозволяє в будь-який момент замінити одну з касет на інше обладнання. Це може бути обігрівач, світильник чи вентиляція. Багато виробників навіть виготовляють таке устаткування спеціально під розміри даних матеріалів обробки стелі. Просто знімає касету, підключаємо обладнання до комунікацій і кладемо його в осередок.

Проводять і спеціальні касети, які стійкі до вологи, тому їх можна використовувати у ванних кімнатах або басейнах. До всіх вищеперелічених переваг, можна віднести невелику ціну касет для стелі, величезну кольорову гаму і пожежна безпека. Але такі оздоблювальні матеріали для стелі мають і недоліки. Така обробка неминуче опустить його рівень на мінімум на 15 сантиметрів, що підійде не для всіх приміщень. Краї касет утворюють сітку профілів, що не дуже естетично. У порівнянні з іншими варіантами монтажу, наприклад, за допомогою гіпсокартону – він набагато дорожче.

Експлуатація касетної стелі

Оздоблювальні матеріали вимагають невеликого догляду за собою. Безсумнівно, він набагато простіше, ніж догляд за пофарбованими стелями, але не варто ним нехтувати. Якщо ви бажаєте, щоб касетний стеля зберіг свою красу і функціональність, необхідно слідувати нескладним правилам експлуатації. Пил на поверхні оздоблювальних матеріалів найпростіше витирати м’якою щіткою або сухою ганчіркою. Якщо таким чином не вдається стерти плями, то можна скористатися простим ластиком або добре віджатою вологою ганчіркою з милом, після чого насухо протерти сухою ганчіркою. Неприпустимо використання чистячих порошків.