Дерев’яні будинки ще не так давно вважалися пережитком минулого. Але мода повертається і в період екологічного «буму» вони цінуються як ніколи.

В їх переваги записують можливість вільно дихати всередині будинку, ідеальний мікроклімат, антисептичні властивості, хорошу теплоізоляцію і приголомшливий аромат соснового бору, який наповнює кімнати.

Знаходять і мінуси кшталт того, що дерево не самий довговічний матеріал, а ще він досить горючий і з ним архітектурні рішення скорочуються до мінімуму. Насправді від всіх цих недоліків можна позбутися.

Варто тільки згадати старовинні терема – ось вже де справжній архітектурний талант! І стояли вони століттями. А зробити дерево менш пожежонебезпечним і уникнути появи цвілі допоможуть сучасні просочення.

Побудувати по-справжньому якісний і довговічний дерев’яний будинок не складно. Треба лише слідувати перевіреним довгим досвідом радам.

Секрети будівництва дерев’яного будинку:

1. Утеплення. В ідеалі, шар утеплювача повинен знаходиться з зовнішньої сторони будинку. Коли утеплювач знаходиться всередині цілком може виникнути ефект «парника». Тобто в тих місцях, де стіна стосується утеплювача буде накопичуватися волога, що призведе до погіршення якості будови.

2. Захист. Цвіль і грибки вкрай позитивно ставляться до такого матеріалу як дерево. Тому захистити колоди від цих небажаних гостей найкраще ще до початку складання зрубу. Для цього колоди ні в якому разі не повинні лежати на землі або поблизу один від одного. Між ними зазвичай кладуть розпірки, які служать для більшого провітрювання колод. Якщо не вдалося встежити і цвіль все ж з’явилася, то від неї необхідно терміново позбутися за допомогою спеціальних розчинів.

3. Просочення. Для того щоб зробити дерев’яні будинки ще більш довговічними, треба скористатися спеціальними просоченнями. Вони бувають двох типів – антисептичні та протипожежні. Перший тип просочення необхідний, щоб врятувати зруб від шкідливих жучків, вологи, сонця і інших несприятливих умов. Протипожежні, відповідно, підвищують опірність дерева до вогню. Раз на кілька років просочення треба оновлювати, причому за допомогою того ж складу, що було завдано до цього.

4. Електропроводка. Так як дерев’яні будинки відносяться до категорії пожежонебезпечних, для проведення в них електропроводки існують спеціальні нормативи. Всього є два методи проведення електропроводки – прихований і відкритий. При відкритому способі проводка проходить по стінах, а кабелю укладаються в пластикові короби. Причому, кабель повинен практично повністю заповнювати собою пластиковий короб, щоб запобігти можливому виділення тепла. Прихована електропроводка проходить всередині стін. При використанні цього способу кабель повинен розміщуватися в металевих трубах або гофре.

5. Усадка. Після того, як зруб зібраний треба дати йому час на усадку і на це має піти не менше року. Адже за цей час зруб значно змінитися, зменшиться в висоту (це треба врахувати при проектуванні дерев’яного будинку). Щоб усадка пройшла рівномірно і не привела до утворення безлічі тріщин, не можна продовжувати будівельні роботи. Краще накрити зруб покрівлею, щоб збільшити навантаження і позбавити будова від вологи, і дозволити дереву спокійно прийняти нову форму.

Та й в перший рік експлуатації будинок все ще буде «сідати» і краще, якщо в цей час температура всередині приміщення буде підтримуватися на рівні 17-20 градусів.