Вітальня рясніє меблями та різними інтер’єрними деталями. Крім цього, це місце, де відбувається багато різноманітних подій.

Саме в цьому приміщенні господарі зустрічаються з друзями або проводять вечори в тісному сімейному колі. Тут же можуть усамітнитися для бесіди з книгою або присвятити кілька годин перегляду кінофільмів.

Вітальня охоплює багато сторін життя, тому неприйнятна його освітлення єдиним джерелом світла. Головний секрет грамотного освітлення: до кожного випадку і ситуації повинен знайтися свій світильник.

Це означає, що у вітальні, крім загального освітлення, треба продумати кілька острівців світла. Бажано це зробити разноуровнего. Без послуги електрика в даному випадку не обійтися.

Так, недалеко від дивана і крісел є сенс розташувати переносні торшери або настільні лампи, які зроблять акцент на відособленості цього куточка.

Зверніть увагу, що купить домен для свого проекту ви можете на сайті v.ua просто зараз за найдоступнішими цінами на ринку.

Не буде зайвим у вітальні і локальне освітлення, що акцентують увагу на картини, квіти, інтер’єрні предмети. Адже світловий потік, як меблі та інші предмети інтер’єру, зонирует спільний простір.

Освітлення верхній частині кімнати так само може складатися з декількох рівнів. Наприклад, при облаштуванні в місці з’єднання стелі і стіни бордюру, ви отримаєте візуальне збільшення простору і створите ефект прагне вгору склепіння.

Елементи архітектури, такі як арки, колони або, наприклад, відкрита декоративна кладка з цегли, будуть виглядати таємниче і ефектно, якщо знизу організувати підсвічування вмонтованими в підлогу низьковольтними світильниками.

Окремі частини вітальні можна додатково освітити вбудованими в стелю низьковольтними точковими світильниками.

Взагалі, вітальня – це те місце, де можна розміщувати освітлювальні прилади практично будь-якого виду: стельові світильники, люстри, точкові світильники (розташовані по периметру стелі або по його площі), торшери, бра.

Але обов’язково врахуйте як місце розташування кожного з світлових джерел, так і схему по якій можна буде ними керувати. Ідеально, якщо освітлювальні прилади будуть оснащені реостатами, тоді при необхідності ви зможете регулювати яскравість освітлення.

Адже погодьтеся, що такі моменти життя, як зустріч з друзями, час, проведений з коханою людиною, читання книги або робота за комп’ютером пред’являють до висвітлення різні вимоги.

Підбираючи світильники, пам’ятайте, що вони повинні складати єдиний ансамбль із загальним художнім стилем вітальні.

Кожен світильник повинен нести свою інтер’єрну відповідальність: він зобов’язаний бути естетично привабливим сам по собі, повинен мати логічне розташування в освітлюваної зоні, а також поєднуватися з іншими світловими джерелами, створюючи гармонійний простір.