На сьогоднішній день вірне управління запасами – запорука успіху будь-якої великої компанії. Оптимізовані складські операції дають незрівнянну перевагу в умовах швидкозростаючих і постійно мінливих ринків. Домогтися значних результатів і максимальної оптимізації дозволяє всім відомий інструмент – складські стелажі.

Як вибрати стелаж для складу?

Однак, часто постає питання про те, як правильно вибрати систему складських стелажів, адже саме вірний вибір несе за собою максимальний результат.

Для початку позначимо чинники, які слід враховувати при виборі стелажної системи на сайті http://www.vekosystems.ru/.

Головне, що потрібно завжди пам’ятати – у кожного складу свої вимоги! Правильна стелажна система повинна забезпечувати більш ефективне використання простору, не заважаючи операціям, яке виробляється на складі, особливо процесу комплектування.

Щоб дізнатися, яка стелажна система підходить для вашого складу, візьміть до уваги наступні фактори:

 1. Бюджет – орієнтовна вартість палетомісць. Врахуйте цей фактор, переконавшись, що стелажна система відповідає всім вашим потребам.
 2. Використання підлоги – здатність стелажної системи максимально збільшувати площу складу.
 3. Використання сховища – обсяг простору, який ви можете використовувати в стелажній системі. Необхідна сума буде залежати від кількості, розміру і ваги вашого вантажу.
 4. Доступність для вилочного навантажувача – можливість установки вилочного навантажувача, використовуваного для перевезення великогабаритних вантажів. При цьому враховується ширина проходу, необхідна для маневрування вилочного навантажувача.
 5. Універсальність – здатність стелажних систем розміщувати більш широкий асортимент товарів.
 6. Управління запасами – порядок вилучення запасів, необхідний складу.
  Тепер перейдемо до порівняльного аналізу різних систем складських стелажів.

Селективна система стелажів:

Система селективних стелажів є найпопулярнішою через її недорогий конструкції і самого великого вибору розмірів і аксесуарів. Ця стелажна система відмінно підходить для стандартного зберігання, особливо якщо існує потреба негайного доступу до товару.

 • Бюджет: 45-65 доларів за палетомісць
 • Використання поверхів: 40%
 • Використання сховища: 90 – 95%
 • Доступність вилочного навантажувача: можна використовувати більш одного навантажувача через більш широких проходів і множинного доступу.
 • Універсальність: може працювати з різними типами товарів.
 • Управління запасами: першим прийшов – першим пішов (FIFO)

Система стелажів з приводом:

Система стелажів забезпечує максимальну щільність зберігання продуктів на вашому складі. Вона усуває проходи в складському приміщенні і відмінно підходить для зберігання великої кількості аналогічних товарів в обмеженому просторі.

 • Бюджет: 160 – 185 доларів за палетомісць.
 • Використання поверхів: 65%
 • Використання сховища: 60 ​​- 65%
 • Доступність вилочного навантажувача: підтримує вилочні навантажувачі.
 • Універсальність: товари не можна змішувати в кожному ряду.
 • Управління запасами: останній прийшов – першим пішов (LIFO)

Система стелажів подвійний глибини (Double Deep):

Система стелажів Double Deep – це варіант, який забезпечує гарне збільшення щільності, але вимагає спеціальне обладнання (висувні вила) і працює повільніше.