На даний момент, незважаючи на активне використання металу і пластика, все одно використовується дерево.

Відмінною рисою деревини є її спрощена обробка. Дерево прекрасно обробляється і його сфера його застосування вкрай широка. З дерева можна побудувати будинок, зібрати меблі, зробити підставку, стелю і взагалі досить часто вона використовується в дизайні інтер’єру. При цьому, для роботи з деревом вам не буде потрібно величезного набору інструментів. Для нього потрібно тільки придбати купити шуруповерт, Стаместки, рубанок і, бажано, шліфувальні машинки, які значно спростять вашу роботу з ним. Застосувань дерева, як і різновидів пиломатеріалів, дуже велике. І якщо ви вирішили щось зробити з дерева, то краще бути до цього заздалегідь готовим.

Варто відзначити, що купувати деревину потрібно вкрай акуратно. Не можна просто так взяти і придбати все в першому ж місці. Не бажано купувати деревину на ринку. Швидше за все, вона там буде відволожилася і її буде не дуже коректно використовувати в проектах, особливо там, де потрібна максимальна надійність. Гарантовано висока якість і правильні умови зберігання, що і потрібно для такого роду матеріалу. А тепер давайте подивимося на різновиди пиломатеріалів і де їх можна застосувати.

Види пиломатеріалів:

  • Дошка стругана. Існує величезна кількість різновидних розмірів. По суті, з них можна зробити взагалі все. Хоч сходи, хоч сарай. Найчастіше, їх використовують для виготовлення різних видів меблів. Обробляються звичайним рубанком, розмір дозволяє без проблем їх шліфувати і обробляти.
  • Брус. Брус найчастіше використовується для складання будинків. Саме з них будуються будинки сучасного типу з дерева. Мають величезну кількість розмірів. Так само їх них роблять каркасні будинки, де бруски виступають в ролі скелета.
  • Вагонка дерев’яна. Самий різноманітний тип пиломатеріалів. Застосовується виключно в дизайні і оббивці будинків. Можна використовувати в бані. Відрізняються вкрай простий установкою. У конструкції передбачений шип паз, який дозволяє без проблем з’єднувати вагонку. При правильному покритті, здатна витримувати підвищену вологість. Обрізка і різні підгонки здійснюються банальним набором інструментів і підручних столярних коштів, які є у кожного майстра.