Кожен власник приватного будинку знає, що горище є корисним і важливим додатковим простором. Це прекрасне місце для зберігання речей, які рідко використовуються, а також функціональне місце і для інших потреб.

Для зручності користування горищем багато власників монтують сучасну горищні сходи з люком, бо це найбільш оптимальний варіант в даному випадку.

Важливими характеристиками при її виборі є такі параметри, як:

  1. експлуатаційна безпека;
  2. функціональність конструкції;
  3. зручне і просте використання;
  4. достатній поріг максимального навантаження;
  5. естетична привабливість.

До речі, на сайті molbert.com.ua можна придбати красиві картини для окраси вашого інтер’єру в домі.

Дивіться і вибирайте горищні сходи з люком. Наявний асортимент дозволить вам підібрати найбільш оптимальну модель для свого будинку.

Складні горищні моделі найбільш практичні, бо ховаються в стелю і не займають вільне місце, а для відкриття такої конструкції досить скористатися спеціальним стрижнем.

Крім того, монтувати подібні горищні сходи, при бажанні, можна самостійно, не вдаючись до послуг фахівців.

Вибір горищних сходів за матеріалом виготовлення

1. Дерев’яна драбина з люком

Моделі з дерева виробляються з деревини високої якості, яка забезпечить довговічність і міцність конструкції, а початковий елемент “ластівчин хвіст” забезпечить безпеку і надійність.

Якщо вихід на горище знаходиться в житловій зоні, а горище холодний, то найкраще придивитися до сходів з утепленою люком, так ви уникнете втрату тепла і захистіть свій будинок від проникнення холодного повітря.

Утеплені моделі мають кришку товщиною 65-80 мм з утеплювачем по всьому периметру. Така герметичність дозволить надійно зберегти тепло в будинку.

Купуючи дерев’яний виріб, у вас є можливість пофарбувати його в той колір, який буде максимально гармоніювати з наявним інтер’єром.

Якщо говорити про систему відкриваючи таких конструкцій, то вона відноситься до складному типу. Після розкладання секції фіксуються з максимальною надійністю.

Якщо придбана сходи по висоті більше ніж треба, то її завжди можна відрегулювати шляхом підрізання по довжині. Що стосується вантажопідйомності, то її максимум – 160 кг, що цілком достатньо для домашнього використання.

Додаткові ж елементи, у вигляді бічного поручня і наконечників на ніжках, роблять експлуатацію сходи максимально комфортним і безпечним.

Головна перевага дерев’яних конструкцій – доступна ціна в поєднанні з гідними функціональними характеристиками.

2. Металева драбина з люком

Моделі з металу, на відміну від своїх дерев’яних побратимів, можуть бути не тільки складними, але і ножичними за типом складання.

Ножичні система складається з великої кількості скріплених між собою секцій, які розкриваються за принципом хутра та у баяна.

Подібний тип сходів найбільше підходить для приміщень з обмеженою площею, так як навіть в розкладеному вигляді вона компактна і займає мінімум місця.

Ще один плюс такої конструкції – для такого виробу не важлива висота стелі, коригування під приміщення здійснюється автоматично. Якщо ж існуючої довжини мало, то її можна збільшити шляхом нарощування додатковими ступенями.

S-образні елементи з боків сходи виконують дві функції – це і надійний поручень, і естетично привабливий декор. Максимальна вантажопідйомність становить 200 кг.

Є моделі вогнестійких металевих горищних сходів з підтверджуючим сертифікатом пожежної безпеки. Короб у таких конструкцій негорюч, а так же передбачений додатковий ущільнювальний контур від проникнення диму.

Перед тим як купувати горищні сходи з люком, вам необхідно буде вимірювати довжину і ширину отвору, а також висоту до нього. Якщо отвору ще немає, то його доцільно зробити під конкретну модель, яку планується купити.