Вибираючи дзеркала для ванної, необхідно знати про всі їхні види та властивості.

Їхня різноманітність на ринку іноді може привезти в ступор, але якщо знати їхню відмінність від звичайних дзеркал, то можна вибрати ідеальне дзеркало для своєї ванни.

Чим дзеркала для ванної кімнати відрізняються від звичайних?

Важливо враховувати, що у ванній кімнаті особливий клімат: підвищені температури, вологість та пара. Тому дзеркала для ванної кімнати виготовляють з особливого вологостійкого пластику, який не змінює колір у таких умовах, та вологозахищеного скла. Якщо передбачаються додаткові функції у вигляді підсвічування або підігріву, що працюють від мережі, тоді в них передбачають особливу волого та пилозахист. Такі дзеркала маркуються знаком IP та цифрами, де перша позначає рівень захисту від накопичення пилу, а друга від вологи.

Вибирати дзеркало слід за умов ванної кімнати. Якщо у приміщенні утворюється багато пари, слід вибирати з дзеркала з додатковим обігрівом. Така функція допоможе уникнути запотівання полотна.

Якщо у ванній присутня гарна витяжка, то можна купувати дзеркало без обігріву і з якісною рамою з МДФ. Дерев’яні рами не можна піддавати тривалому та постійному впливу вологи. Прибирання має виконуватися тільки сухими ганчірками, а в приміщенні має бути хороша витяжна система.

За правилами дизайну, дзеркало повинно мати таку саму ширину, як тумба. Якщо у ванній встановлені дві раковини, тоді вибирають або по одному дзеркалу на кожну раковину або одне велике полотно, але ширині раковин.

Великі дзеркала коштують дорожче, але вони зручніше і візуально роблять кімнату більшою. Дзеркала важливо підбирати під дизайн інтер’єру, адже кожна деталь та кожен аксесуар доповнюватиме вибраний стиль. Неправильно підібране дзеркало здатне зіпсувати загальну картину інтер’єру ванної кімнати.

Важливо зважати на матеріали виготовлення дзеркал. Всі елементи дзеркала повинні надійно захищатися від впливу вологи та пари. Сам аксесуар може мати безліч додаткових функцій: електронний годинник, аудіосистему, підключення до Wi-fi, вбудований телевізор і навіть телефон. Їх вибір залежить виключно від фінансових можливостей та побажань власника.

Для невеликих приміщень можна вибрати шафки для зберігання із дзеркальними фасадами, але тоді вони теж повинні виготовлятися із вологозахищених матеріалів. Доглядати за дзеркалами рекомендується сухими безворсовими ганчірками та спеціальними засобами для чищення.