Коли перед великою сім’єю виникає питання про вибір нового дивана, стає ясно, що у всіх її членів абсолютно різне бачення як самого майбутнього предмету меблів, так і його пріоритетного використання. І дуже часто обговорення цієї теми переходить в палкі дебати, а часом навіть суперечки.

Для того щоб примирити всіх домочадців, необхідно вибрати оптимальний варіант меблів, спираючись на загальні побажання. При цьому, ви повинні оцінити свою майбутню покупку за такими критеріями: розмір, якість, зручність, дизайн, ціна.

Не переборщіть

Перш за все, критично оціните приміщення, в якому буде розміщена меблі. Звичайно, вам би хотілося диван найбільшого розміру, але двосторонній куточок буде кілька недоречний в двокімнатній квартирі п’ятиповерхового будинку. Якщо ж площа дозволяє, сміливо вибирайте диван з приставними елементами, які не тільки стануть практичним доповненням, а й елегантно впишуться в інтер’єр.

Оцініть каркас

Особливу увагу приділіть матеріалу, з якого зроблені меблі, особливо її каркас. Перевагу слід віддати диванів, при виготовленні яких використовувалися натуральні матеріали, особливо тверді породи дерева.

Не варто ігнорувати якість оббивки

Необхідно вибрати меблі з такого матеріалу, який менш схильний до зносу, але краще очищається. Не варто також купувати дивани з занадто дорогий оббивки. Найбільш бажаними будуть вироби, покриті тканинами зі змішаним складом, такими як шенил, мікрофібра або флок.

Зручність – перш за все

Оскільки на цьому дивані ви будете проводити переважну частину часу сімейного дозвілля, при виборі особливу увагу загострити на комфорті. Наскільки зручно диван підтримує спину, і наскільки ергономічна ваша посадка в цілому. Якщо ж такий диван буде використовуватися і як спальне місце для кого-то з членів сім’ї, слід приділити увагу механізму трансформації. Наскільки він практичний і легкий, чи є у дивана додаткові білизняні ніші.

Дивіться на дизайн

Якщо ви вибираєте меблі для нового житла або плануєте капітальний ремонт, вам можна орієнтуватися виключно на свій смак, а потім у відповідному стилі перетворювати свій інтер’єр. Але якщо мова йде про нових меблів в уже готову обстановку, необхідно розглядати варіанти, які підходять по дизайну.

Вартість

Важливим фактором є ціна. Звичайно, вона прямо залежить від всіх попередніх складових. Але завжди можна знайти оптимальний варіант і вибрати саме той виріб, який найбільш повною мірою відображає ваші побажання і влаштовує за ціною.