Одного разу винайшовши якісний будматеріал, люди залишаються вірними йому протягом століть. Яскравий приклад – цегла. Зараз виготовляється маса видів цього матеріалу, але найчастіше її зовнішній вигляд залишається незмінним – паралелепіпед. Застосовують цеглини в багатьох областях будівництва, тому матеріал відрізняється за своїми технічними характеристиками і властивостями.

Розмір елемента може бути одинарним (250 на 120 на 65), полуторним (250 на 120 на 88) або подвійним (250 на 120 на 138). Цікаво, що такі розміри незмінні з початку минулого століття. Зауважимо, що такі розміри характерні тільки для нашої країни, в західних країнах розміри інші. Несподіваний ефект може дати споруда з цегляних елементів різного розміру.

Виготовляють цеглу наступними двома способами: напівсухим пресуванням або ж пластичним формуванням. Потрібно знати, що матеріал зроблений методом напівсухого пресування не підходить для деяких робіт: цоколів, фундаментів, з нього не роблять забори, не будують з нього вологі приміщення. Такий матеріал, на жаль, здатний поглинати воду у великому обсязі, тому використовується для внутрішніх перегородок.
Міцність кожного елемента позначається великою літерою М (марка) і цифрою, що відповідає навантаженню на квадратний сантиметр поверхні. Зрозуміло, для різних будівель необхідні різні марки цегли. Слід пам’ятати, що міцність однакова і в повнотілих, і в пустотілих цеглинах.

Дуже важливий при виборі матеріалу показник його морозостійкості. Позначається він латинської F і цифрою, що відповідає циклам розморожування і заморожування.
Залежно від наявності, а також кількості пустот цеглини бувають поризованими, порожнистими або повнотілими. Поризований матеріал вважається найбільш теплозберігаючих.

Також елементи можуть бути силікатними (отриманими з вапна і піску) або керамічними (з глини).

Цегла керамічна – застосовується в більшості видів будівельних робіт. Виготовлений зі спеціальної обпаленої глини. Розділяється на облицювальну і будівельний. Останній служить для зведення стін будівель, підстав і цоколів будівель. Відрізняється не занадто привабливим зовнішнім виглядом, який успішно ховається штукатуркою.

Цегла облицювальна – різновид керамічної. Виготовлений з глини найвищої якості з різними добавками. Має привабливий зовнішній вигляд, сучасний дизайн і гладку зовнішню поверхню. Застосовується для зовнішніх облицювальних робіт.

Цегла клінкерна також відноситься до облицювальних матеріалів, відрізняється високою міцністю і довговічністю.

Цегла гіперпресована, або штучний камінь, ще один варіант для облицювання. Виготовляється з цементу і вапняку з додаванням фарбників способом напівсухого пресування. Відрізняється різноманітністю відтінків і форм, довговічністю і міцністю.

Цегла силікатна зроблений з вапна і піску. По своїй міцності перевищує керамічний матеріал, але дуже вбирає воду.

Цегла спеціальний проводитися для застосування в незвичайних або складних умовах. Один із прикладів – цегла вогнетривка (шамотна).

Підбираючи будматеріал, стежте уважно за тим, щоб він відповідав майбутніх робіт. Міцність (марка) облицювальної цегли була однаковою з цеглою будівельним.

Елементи для облицювання краще вибирати з однієї партії, тому що висока ймовірність розбіжності відтінків.