Сьогодні, як і в усі часи, стеля є важливим архітектурним елементом. У розпорядженні сучасних архітекторів і дизайнерів є в широкому асортименті матеріали, що дозволяють з найменшими витратами і в короткі терміни створити стелі з будь-яким видом обробки.

До того ж сучасна обробка стелі найчастіше виконується у вигляді цілої стельової системи. А такі системи дозволяють вирішувати супутні питання, що виникають в процесі використання приміщень: інженерно-технічні, гігієнічні, а також питання по шумоізоляції квартири і т. п.

Сучасний дизайн стельового простору передбачає якраз використання подібних стельових систем, які одночасно вирішують функціональні і художні завдання. Це зовсім не означає, що в даний час вже не використовується звична обробка: побілка і фарбування стелі. Хтось ще обклеюють стелю спеціальними шпалерами. Але все наполегливіше в наше життя вторгаються віяння сучасного дизайну, передових технологій в ремонті стелі.

До таких належать клейові, натяжні стелі, підвісні та інші стельові системи. Оздоблення стелі із застосуванням подібних систем дозволяє найбільш ефективно вирішувати цілий комплекс завдань, що постає перед творцями сучасного інтер’єру приміщень будь-якого призначення. Розробляючи дизайн приміщення – можна піти по одному з двох шляхів: або створити горизонтальний плоский однотонний стеля, що є нейтральною складової інтер’єру, або влаштувати складний багаторівневий, може бути навіть вигнутий стелю, з грою кольору і світла. Такі стелі надають інтер’єру оригінальний, ексклюзивний, якщо така задумка – екзотичний стиль, поєднуючи декоративну функцію з інженерно-технічної.