Основна відмінність гардероба від шафи-купе полягає в тому, що гардеробна являє собою шафу, в яку можна увійти. Головна перевага обох варіантів – можливість індивідуального наповнення.

Це означає, що можна підлаштувати меблі відповідно до власних запитів і знайти місце не тільки для одягу, але і для валіз, прасувальної дошки, пилососа і багато чого іншого.

Під гардеробну можна обладнати як окрему кімнату, так і виділити деякий простір, відгородивши його дверима-купе.

У малогабаритній квартирі перші практичні нереалізовано, хіба що можна пристосувати найменшу комору площею 3 м2, хоча в ідеалі потрібно 6-8 м2, так як в цьому випадку вдасться забезпечити висвітлення і необхідну вентиляцію, що важливо для зберігання речей.

Якщо є можливість, то гардеробна повинна бути неподалік від спальні або ванній. Бажано, щоб у неї було два виходи – в спальню і коридор.

Перш ніж взятися за облаштування вбиральні, необхідно подумати, для яких ще предметів, крім речей, вона буде призначатися.

На практиці було встановлено, що кількість закритих і відкритих відділень в вбиральні повинно бути однаковим, що розширить внутрішній простір, зробить його більш світлим і затишним.

Якщо кімната, яку можна відвести під гардеробну, має досить невеликі розміри, то перевагу слід віддати неглибоким відкритим стелажів, щоб візуально збільшити приміщення.

Але треба визнати, що строгих канонів по внутрішньому оздобленню немає, тому в цьому питанні можна орієнтуватися на власні уподобання.

Головне – створити затишок і зберегти його, щоб відчуття дискомфорту не відвідувало вас при знаходженні в гардеробній. З цих же міркувань варто вдумливо поставитися з відблисками поверхонь, які психологічно «тиснуть».

Наявність дзеркала в гардеробній обов’язково, причому бажано, щоб людина відбивався в ньому в повний зріст (мінімальний розмір – 600 x 1600 мм). Воно може висіти на двері або бути мобільним.

Двері в гардеробну можуть бути будь-якими – орними, що складаються або розсувними. Останній варіант в даний час є дуже модним.

Кожен вид має свої переваги і недоліки. Наприклад, розсувні двері займають багато місця, кількість якого і так обмежена, розсувні потребують грамотному монтажі, а трек для складних повинен розташовуватися на стелі, щоб можна було ходити, не боячись спіткнутися об нього.

Але вибір тієї чи іншої конструкції визначається розмірами отвору. При ширині до 900 мм – це розсувні двері, 800-1600 мм – складні, більше 1600 мм – розсувні.