Природні водні процедури дуже благотворно впливають на здоров’я і загальне самопочуття. У домашніх умовах найкраще здійснювати такі процедури за допомогою гідромасажних систем. Перша гідромасажна ванна була створена тільки на початку минулого, 20-го століття в одній з берлінських клінік.

Відразу ж лікарями було відзначено при цьому, що ті хворі, які брали поспіль активні водні процедури в таких ваннах, набагато швидше йдуть на поправку. Адже, по суті, занурення в булькає ванну, наповнену майже гарячою водою, як би з’єднує нас з самою природою. Зовсім недавно гідромасажні ванни взагалі-то вважалися великою розкішшю, яку міг собі дозволити далеко не кожен наш співвітчизник.

Сьогодні ж найрізноманітніші гідромасажні системи встановлені в багатьох приватних будинках і міських квартирах. Принцип роботи таких систем досить простий. За допомогою спеціального насоса вода забирається з ванни, і потім під тиском через систему шлангів подається в форсунки. У форсунках відбувається постійне змішування води з повітрям, після чого струменя води виштовхуються, створюючи чудовий масажний ефект.

В першу чергу струменя виробляють вплив саме на ті саме ділянки людського тіла, які найбільш сильно в цьому мають потребу: на плечі, поперекову область, боки, ступні ніг. Температуру води поряд з інтенсивністю водяних струменів можна регулювати, залежно від бажаного рівня стимуляції. А в деяких системах є також функція аеромасажу.

При цьому повітря, що підігрівається за допомогою аерокомпрессора, подається в систему форсунок, які розташовані на дні ванни. Звідти повітря виходить у вигляді спрямованих повітряно-бульбашкових струменів, які надають відмінний тонізуючий і масажний ефект. Деякі сучасні гідромасажні системи обладнуються різнокольоровими підводними підсвічуваннями, системами хромотерапии (по-простому – колірної терапії), системи аромотерапії (насичення запахами).

Гідромасажні системи можуть управлятися за допомогою пневмокнопок або електроніки. Електронна система управління є більш досконалою, і дозволяє зробити прийняття водних процедур максимально комфортним.