Декоративна штукатурка досить часто використовується в якості обробки житлових приміщень. Мало хто знає про те, що в якості декоративної штукатурки може бути використана звичайна шпаклівка для стін. Перевагою такого підходу вважається велика економія на оздоблювальних матеріалах.

Декоративні штукатурки мають у своєму розпорядженні великою різноманітністю фактур і текстур. Вибрати можна найбільш підходящу для конкретного інтер’єру. Про те, як обійтися підручними засобами і буде описано в нижчеприведений публікації.

Приготування суміші для обробки

Отже, перед тим, як приступити безпосередньо до обробки, настійно рекомендується виконати підготовку стін. Вони вирівнюються і гранично якісно очищаються. Далі представлені необхідні інструменти для здійснення наміченого оздоблювального процесу:

  • дриль з насадкою «міксер»;
  • шпатель;
  • відро.

Розводити шпаклівку необхідно строго до тієї консистенції, яка вказана на упаковці. Деякі домашні майстри після тривалої читки Інтернет вважають, що побачили істину.

Насправді, скільки завгодно можна просторікувати про консистенції суміші. Правдивим співвідношенням води і сухої суміші є те, що зазначено виробником, а не диванними експертами в Інтернеті.

Однак, тип суміші – це лише половина справи. Адже декоративний ефект досягається за допомогою спеціальних валиків або шпателя.

Різні декоративні ефекти

Найпростішим способом буде купівля спеціалізованих валиків. Вони присутні в продажу практично на кожному будівельному маркеті. Перевагою такого підходу є швидкість і простота організації конкретної поверхні.

Однак обробка в цьому випадку буде типовою. Якщо Ви хочете отримати винятковість і оригінальність, настійно рекомендується діяти в техніці «фрі-хенд».

Підійде звичайний шпатель або терка. Натискаючи на край і роблячи мазки можна домогтися ефекту пересушеній грунту або так званих сот. Терка ж дозволить домогтися ефекту потёрного натурального каменю.

При правильному фарбуванні виходить дійсно дуже привабливо. Можна вчинити сміливіше, використовувати пом’ятий целофан для створення «печерного» ефекту. Груба поверхня в поєднанні з м’якими лініями робить інтер’єр доповненим і не схожим на аналоги.