У наші дні система «тепла підлога» вже перестала бути новинкою для споживача.

Досить багато людей знаходять таку систему обігріву набагато краще і ефективніше, ніж звичне всім централізоване опалення.

Сьогодні існує велика кількість способів створення таких «теплих підлог», тому найбільшу складність представляє саме вибір найоптимальнішою системи конкретно для вашого будинку.

Види теплих підлог

Існує три можливих варіанти «теплої підлоги»: водний, повітряний підлогу і кабельний електричний. Ось серед них і належить вибирати споживачеві, причому слід пам’ятати, що для приватного будинку краще підійде повітряний і водяний «тепла підлога». Дані системи встановлюються в бетонну основу підлоги, тому монтуються на етапі будівництва самого будинку.

Важливе зауваження: при установці системи водяного теплої підлоги, не забудьте купити спеціальний колектор. Такий пристрій не вимагає участі фахівця при запуску, а також дозволяє експлуатувати всю систему безпечно і економно.

Електрична тепла підлога

Електричний ж «тепла підлога» стане кращим рішенням для багатоповерхових будинків, при установці його безпосередньо в квартиру. Такий вид «теплої підлоги» набагато легше в монтажі. У комплект його входять металева сітка або ж фольга, яка не допустить зіткнення утеплювача і кабелю, безпосередньо самі нагрівальні кабелі, теплоізоляція (може бути як пінопласт, так і пробка).

Зазвичай в комплект магазини часто включають монтажну стрічку для кріплення кабелю на підлозі, терморегулятор і термодатчик, так що докуповувати які-небудь деталі для установки «теплої підлоги» не доводиться.

Монтаж теплої підлоги

Незважаючи на простоту організації системи «тепла підлога», все ж рекомендується запросити фахівців для його монтажу. Для монтування електричного «теплої підлоги» необхідно зняти всі покриття в приміщенні, де проводиться ремонт, потім укласти шар утеплювача на рівний і тверду підлогу, а використовуючи бетонну стяжку або монтажний скотч, закріпити нагрівальний кабель.

Тепер можна назад покласти покриття, якщо це ламінат, то краще використовувати додаткову підкладку. Далі необхідно вивести дроти від кабелю до джерела живлення, а також до терморегулятора – приладу, який використовується для контролю нагріву підлоги. Його можна розмістити на рівні звичайного побутового вимикача, прикріпивши до стіни.

Залежно від завдання всієї системи обігріву, використовують різні види терморегуляторів. Якщо система «тепла підлога» буде використана в якості додаткової системи обігріву, то терморегулятор буде застосовувати датчик температури підлоги. І коли підлога буде нагріватися до необхідної температури, система нагріву буде відключена терморегулятором.

У тому випадку, коли систему «тепла підлога» використовують в якості основного способу опалювання приміщення, терморегулятор оснащується датчиком повітря, який контролює оптимальний режим обігріву підлоги.