Килим є, напевно, самим древнім м’яким покриттям для підлоги. І досить рідко килимові покриття відчувають якусь потребу в доповненнях. На вигляд килими досить естетичні, а також дуже добре можуть зберігати тепло.

З чого робляться килими?

Давайте розглянемо, з чого робляться сьогодні килими і якими характеристиками вони володіють:

  • Вовна. Найбільш популярний матеріал для килимів. Щільний вовняний килим зазвичай відрізняється прекрасними здібностями до утримання тепла та завидною довговічністю. Саме тому такі переважно купити. І не забувайте, що шерсть – матеріал натуральний і дуже теплий, так що він здатний не просто прикрасити ваше житло, але ще і захистити стіни ваші від холоду.
  • Шовк. Незважаючи на дорожнечу такого матеріалу, килими з шовку виглядають настільки симпатично і красиво, що люди готові навіть переплачувати, бо є за що. Однак варто знати, що буде проблематично доглядати за такими виробами. Не те щоб неможливо, але з вовняними килимами справи виглядатимуть простіше. Тобто, перевага килимів з шовку – привабливість.
  • Синтетичні і напівсинтетичні тканини. Як ви розумієте, догляду за такими виробами особливого не потрібно. Вони досить міцні і не викличуть ні в кого алергію. Зазвичай саме штучні килими вважаються бюджетним варіантом. Незважаючи на те, що ціна таких виробів по відношенню до інших килимах досить низька, ціна штучних килимів може доходити до вартості виробів з вовни.

Купити килим ви можете будь-який. Тепер ви знаєте характеристики, а тому з придбанням праці не виникне.

Про якість килима

Зазвичай в Персії, де і почали ще давно плести килими, про якість килима судили через кілька десятків років.

Робили вони це так. Після інтенсивного застосування килим розкривався. І тисячі ніг, які по ньому пройшли, дозволяли волокнам розділитися на маленькі ворсинки, зробити килим м’якше і розкрити малюнок. Природно, килими такі коштували цілого стану.

Фахівці кажуть, що чим більше щільністю точок, тим більш якісними вважається виріб. Якщо килим зроблений машинним способом, то таких точок повинно бути не менше півмільйона. У деяких особливо якісних примірниках зустрічається мільйон точок.

Завжди пам’ятайте, що малюнок килима неодмінно повинен повторюватися на тильній його стороні.