Без сифона неможливо уявити відповідну роботу раковини для кухні і умивальника у ванній, адже саме він здійснює стік води  в каналізацію.

Сифон запобігає надходженню каналізаційних газів через раковину, оскільки має в своїй конструкції вигин для водяній пробки. Придбати сифон для раковини дуже просто, достатньо зайти на інтернет-магазин з сантехнічними товарами і вибрати підходящий варіант.

Сифони розрізняються за двома критеріями: матеріал виготовлення і вид конструкції. Найбільш затребуваний матеріал сифона – це пластик. Він має демократичну вартість і його можливо придбати в будь-якому будівельному і сантехнічному магазині. Оскільки такий матеріал дуже пластичний, з нього виготовляють сифони різних форм і конструкцій. Пластиковий сифон має досить хороші показники стійкості. Покупців задовольняє ціна і відповідну якість, термін експлуатації пластиковий сифон має задоволеною тривалий. Сифон зі сталі стоїть на порядок вище пластикового, відрізняється підвищеною якістю. Сталевий сифон повинен встановлювати тільки професіонал, тому що такий монтаж має свою нюанси. Сифон з нержавіючої сталі підійде для відкритих каналізаційних систем, оскільки має стильний і лаконічний вигляд і зможе підкреслити інтер’єр ванної кімнати. Якщо ви вирішили обробити вашу ванну кімнату або кухню відповідно до особливим стилем і розкішшю, то вам підійдуть сифони з кольорових сплавів, основою у яких є мідь. Такий сифон прекрасно підійде для класичного інтер’єру і користується популярністю у дизайнерів приміщень.

Вид конструкції сифона визначає його функціональність. Сифони пляшкового виду мають відділення для водяного затвора. Таку конструкцію можна з легкістю самостійно прочистити, для цього не потрібно особливих навичок. Найекономнішим варіантом буде гофрована труба, але при експлуатації є можливість зламу місць, які знаходяться в зігнутому положенні. Гофрований сифон збирає в своїх складках більше бруду, це є його істотним мінусом. Трубні сифони передбачають створення водної пробки, за допомогою вигину труби. Такі сифони більш довговічні, тому що мають мінімальну кількість згинів і поворотів.