У ванній щодня відбувається своєрідне «перезавантаження» людини: чи то вранці людина налаштовується на робочий день і збирається з думками, чи то після робочого дня людина скидає залишки життя поза домом і переходить у фазу відпочинку. У ванній кімнаті незалежно від її розмірів все повинно бути гармонійно і доступно, не повинно викликати роздратування або розчарування.

Навіщо потрібно шафа у ванній?

Придбати в ванну шафа – це хороше рішення, якщо ванна здається непоказною або занадто захаращена різними меблевими рішеннями, які не виконують свого призначення. Адже такі шафи мають свою власну особливу конструкцію, що дозволяє в невеликому, на перший погляд, просторі розмістити і кошик для білизни, і полички для тюбиків і кремів, і полки для рушників і банних халатів. Двері таких меблів, як правило, герметичні і оснащені доводчиками, що дозволяє вберегти вміст шаф від вологості і температури, яка панує в кімнаті. Також особливий шарм ванній складається в дзеркалі, яке кріпиться на поверхню дверцята шафи. А ще можна придбати шафу-дзеркало з відбивною поверхнею, який служитиме ще й успішним інтер’єрним рішенням для ванних кімнат з маленькою площею, збільшуючи її розміри за рахунок дзеркального відображення.

Виробники меблів для ванних імітують дзеркальність, використовуючи золото, срібло, нікель або алюміній. Особливою популярністю користуються сплави срібла. Відображають поверхні декоруються різними візерунками по краю, вбудованим підсвічуванням, комплектуються підігрівають елементами, щоб поверхня від поту.

Чим керуватися, вибираючи шафу?

Коли вибирається шафа для ванної важливо не тільки оцінити його привабливість, слід звернути увагу на функціональність. Шафи в ванну кутовий конструкції лідирують по своїй ергономічності. Вони дозволяють максимально ефективно використовувати простір в конкретній точці кімнати для розміщення всього необхідного. Коли приміщення скромних розмірів, можна придбати шафу, що вмонтовується під раковиною. Ну а коли монтаж зовсім обмежений площею кімнати, то можна скористатися нагодою і придбати полки відкритого або закритого типу або навісні шафки невеликої глибини. А коли ванна кімната «царських» розмірів, то її можна обставити повним комплектом відповідної меблів.

Вартість шафи для ванної

Ціна на такі меблі, звичайно ж, вище зазвичай. Це обумовлено тим, що шафа для ванної повинен бути виготовлений з такого матеріалу, який витримає випробування вологою і високою температурою. Для цього однозначно будуть потрібні дорогі хімічні матеріали, які збережуть масив від деформації. Для виготовлення меблів використовують МДФ, пластмасу, деревину, метал і навіть скло. Особливу увагу заслуговує фурнітура для таких меблів. Тут, безперечно, виграють металеві вироби, тому що пластик не завжди може витримати перепади температури і вологості.

Так що якщо користувачеві важливий затишок і порядок у ванній кімнаті і не хочеться міняти шафи щороку, тоді слід з розумом підходити до вибору меблів.