Створювати індивідуальний проєкт того чи іншого приміщення, незважаючи на труднощі, досить цікаво. На особливу увагу в цьому напрямі вимагають невеликі приміщення, такі, наприклад, як ванна кімната.

Адже завдання в даному випадку стоїть непросте – необхідно поєднувати функціональність, ергономічність і стиль. Що, погодьтеся, досить проблематично організувати на обмеженій площі.

Від того наскільки грамотно будуть опрацьовані всі деталі інтер’єру залежить майбутнє зручність користування і естетична привабливість. Спиратися в даному випадку необхідно на базові правила.

У маленькому вологому приміщенні необхідно розмістити раковину, ванну або душову кабінку, меблі для основних аксесуарів, дзеркало і, по можливості, пральну машину.

Ремонт необхідно починати тільки після того, як буде обраний стиль приміщення, продумані оформлювальні рішення, підібрана колірна гамма меблів і сантехніки.

З чого почати?

Насамперед необхідно подбати про оновлення проводки і прокладання нової сантехнічної розводки, якщо ці комунікації знаходяться в жалюгідному стані.

Далі слід визначитися з колористичної складової. Не варто перевантажувати ванну кімнату колірними вишукуваннями, двох-трьох тонів буде цілком достатньо.

Сміливі райдужні рішення більше підходять для просторих приміщень і для реалізації абстрактного інтер’єру. Для маленьких ванних кімнат – це далеко не найкращий варіант.

Стриманість в кольорі дозволить зробити ставку на елегантність і стиль. При цьому невелика площа не буде виглядати перевантажено або недоладно.

Далі можна переходити до вибору відповідних меблів і сантехнічних приладів.

Що стосується стильової спрямованості, то тут все впирається у ваші смакові переваги. Можна спиратися на загальний стиль вашої квартири або ж гармонійно вписати інший найбільш підходящий стиль.

Головне правило оформлення маленьких інтер’єрів – не перевантажувати його предметами декору та меблями. Як варіант, ванну можна замінити душовою кабіною і тоді залишиться місце для пральної машини, розмістити яку можна під раковиною.

Оформлення стін

При обробці стін можна використовувати прийоми по візуальному збільшенню обсягу. Наприклад, використовувати декоративні елементи з вертикальним орнаментом або ж можна скористатися розділовим фризом.

Тон стін повинен гармоніювати з покриттям підлоги, але при цьому краще використовувати для них більш світлу колірну гамму. Така контрастність виглядає дуже виграшно.

Що стосується матеріалу для обробки стін, то тут можна зупинитися на класичному кахельному варіанті або ж поекспериментувати з рідкими шпалерами, фактурність яких надає приміщенню легкість і легкість. Або ж можна пофарбувати стіни.

Підлога у ванній кімнаті

Проявіть фантазію, не зациклюйтеся на однотонному покриття, яке виглядає нуднувато. Існує чимало варіантів, які допомагають зробити інтер’єр цікавим.

Можливі декоративні рішення:

  1. чорно-біла кольорова гамма, розбавлена ​​нейтральним тоном;
  2. укладка в шаховому порядку (прямий варіант або зі зміщенням);
  3. мозаїчна викладка (з візерунками або в художньому безладі);
  4. використання текстурної плитки (“під камінь”, “під дерево”, “під мармур” і т.п.);
  5. заливні підлоги з 3D ефектом.

Ринок насичений найрізноманітнішими матеріалами, які дозволяють зробити підлогу в ванній кімнаті досить оригінальним, але при цьому практичним і зручним в експлуатації.

Оздоблення стелі

При оформленні стелі в першу чергу необхідно подбати про те, щоб використовуваний матеріал стійко переносив постійну підвищену вологість в приміщенні.

Найдешевше обійдеться фарбування стелі, але варіант цей, скажімо так, трохи морально вже застарів і з естетичної точки зору не має особливої ​​привабливості.

Для стильного дизайну найкращі варіанти – натяжні або підвісні конструкції, які дозволяють реалізувати навіть найсміливіші задуми.

Але не варто монтувати будь-які складні або багаторівневі конструкції. У невеликому приміщенні таке новаторство буде виглядати громіздким і навіть недоречно. Краще звернути увагу в бік мінімалізму.

Сантехнічне обладнання та меблі

Неможливо уявити ванну кімнату без сантехнічних приладів. Їх слід вибирати з урахуванням наявної площі. Так у вузьких приміщеннях доцільніше розмістити укорочену ванну або душову кабіну (куточок).

Раковину варто брати компактну або ж кутову, вони допоможуть розвантажити простір. Як варіант, можна встановити модель під якою зручно буде розмістити пральну машину.

Замість класичної тумби краще придбати високий пенал. Він і впишеться більш гармонійно, і місткістю своєї порадує.

Що стосується декоративних елементів, то з ними треба бути акуратніше. Їх надлишок приведе до того, що ванна буде виглядати захаращеному. Зупиніть свій вибір на парі-трійці акцентних деталей. Цього буде цілком достатньо.

Якщо у вашій ванній кімнаті є ніша, то використовуйте її з максимальною ефективністю – розмістіть там полки, повісьте рушникосушку, встановіть меблі або пральну машину.

Якщо постаратися, то навіть саму маленьку ванну кімнату можна зробити затишною і привабливою. Все в ваших силах.