Самі-по собі душові кабіни заощаджують місце у невеликих приміщеннях, а наступним кроком цієї оптимізації простору та модернізації стали душові трапи і канали прокладені просто у підлозі. У цьому матеріалі ми поговоримо про те, як подібну сантехніку потрібно вибирати, а також про особливості її монтажу та експлуатації.

Яким дизайнерським концепціям відповідає використання душових трапів

Найкраще душові кабіни без піддонів пасують до мінімалістичних концепцій. Взагалі, в будь-який інтер’єр, що передбачає мінімум зайвих конструкцій та максимальну функціональність – можна органічно вписати кабіну без піддона. Власники як просторих так і невеликих ванних кімнат охоче встановлюють легкі кабіни або розсувні штори разом з душовими трапами.

Що таке душовий трап?

Це лінійний зливний канал, призначений для зливу води до каналізаційно системи. Ви не використовуєте нічого зайвого, монтуючи устаткування просто у підлогу. Згори більша частина облицьовується водостійкою плиткою, а сам злив прикриває декоративна решітка, або зливний лоток. Відповідно, всі інші елементи, відвідну трубу, затвор та сифон, приховано під плиткою. Як саме потрібно підготувати приміщення для встановлення душового трапу ми розповімо далі.

Душовий лоток – іще один варіант безпіддоного виконання зливу. Він відрізняється від душового трапа наявністю зливного канала (як правило 30-120 см завдовжки). Цей канал розміщується перпендикулярно або уздовж душової зони. Відповідно, декоративними гратами закривається не лише зливний отвір, але й увесь канал.

І душовий трап і лоток, здатні відводити значно більше води ніж кабіни з піддонами, у цьому одна з їх переваг окрім економії простору.

Як влаштований затвор?

Механізм, що замикає отвір сифона у зворотному напрямку, перешкоджає виходу назовні неприємних запахів з каналізації. Існує два головні різновиди такого механізму:

  • сухий затвор – запах стримує спеціальна повітряна прокладка;
  • гідрозатвор – блокує запахи каналізації водяною пробкою.

Принципова експлуатаційна різниця між ними в тому, що душ з гідрозатвором потрібно використовувати щонайменше двічі на тиждень, інакше вода з водяної пробки “зацвіте” і сама стане джерелом неприємних запахів.

Також душові трапи, за типом облаштування зливної труби бувають вертикальними, горизонтальними чи кутовими. Відповідно отвір подібної системи може розташовуватись або біля стіни, або на довільній ділянці підлоги у межах душової зони.

На сайті Depoint ви знайдете чималий вибір душових трапів та лотків від відомих світових брендів з офіційною гарантією виробника.